, październik 22, 2021

0 rezultatów zostało znalezionych

Zdjęcie z okazji 10-lecia istnienia portalu! Przyjdź i zaproś znajomych!


  •   1 min lektury
Zdjęcie z okazji 10-lecia istnienia portalu! Przyjdź i zaproś znajomych!

Rok 2018 to rok szczególny, ponieważ w tym właśnie czasie obchodzimy 10-lecie istnienia portalu polskiej społeczności w Cumbrii!

Sama społeczność, wspólnota polonijna istnieje oczywiście na tych ziemiach od dawien dawna i jej korzeni pewnie na próżno doszukiwać się jedynie w czasach II wojny światowej.

Lokalne miejscowości stały się domem i drugą ojczyzną dla tysięcy polskich obywateli na przełomach wieków.

Przez 10 lat, wspólnymi siłami zajmowaliśmy i zajmujemy się organizacją wydarzeń lokalnych, promowaniem polskości, patriotyzmu i języka polskiego wśród lokalnej emigracji pogłębiając relacje polsko-angielskie, oraz dbając o dobry wizerunek nas wszystkich, jako Polaków.

Chcielibyśmy więc zaprosić każdego do przyłączenia się do nas, w ten szczególny dla nas dzień, do wspólnego świętowania na placu przed zamkiem w Carlisle, 3 czerwca 2018 roku, o godz. 15:00.

Powoli staje się naszą małą, prywatną tradycją robienie pamiątkowego zdjęcia co kilka lat! 10-te urodziny to idealna okazja oraz rocznica warta upamiętnienia!

Zachęcamy zatem wszystkich do przyniesienia ze sobą flag, biało-czerwonych barw, założenia odzieży patriotycznej, do pamiątkowego zdjęcia, które zostanie wykonane przez profesjonalnego fotografa zarówno z ziemi… jak i z powietrza!

Uroczysta Msza Św. w języku polskim w intencji polskiej emigracji odbędzie się o godz. 13:00 w kościele Our Lady and St. Joseph’s przy Warwick Road, CA11LB, Carlisle. poprzedzając wydarzenie.

You've successfully subscribed to Cumbria.pl
Great! Next, complete checkout for full access to Cumbria.pl
Welcome back! You've successfully signed in
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
Your link has expired.