Zdjęcie z okazji 10-lecia istnienia portalu! Przyjdź i zaproś znajomych!

Zdjęcie z okazji 10-lecia istnienia portalu! Przyjdź i zaproś znajomych!

Rok 2018 to rok szczególny, ponieważ w tym właśnie czasie obchodzimy 10-lecie istnienia portalu polskiej społeczności w Cumbrii!

Sama społeczność, wspólnota polonijna istnieje oczywiście na tych ziemiach od dawien dawna i jej korzeni pewnie na próżno doszukiwać się jedynie w czasach II wojny światowej.

Lokalne miejscowości stały się domem i drugą ojczyzną dla tysięcy polskich obywateli na przełomach wieków.

Przez 10 lat, wspólnymi siłami zajmowaliśmy i zajmujemy się organizacją wydarzeń lokalnych, promowaniem polskości, patriotyzmu i języka polskiego wśród lokalnej emigracji pogłębiając relacje polsko-angielskie, oraz dbając o dobry wizerunek nas wszystkich, jako Polaków.

Chcielibyśmy więc zaprosić każdego do przyłączenia się do nas, w ten szczególny dla nas dzień, do wspólnego świętowania na placu przed zamkiem w Carlisle, 3 czerwca 2018 roku, o godz. 15:00.

Powoli staje się naszą małą, prywatną tradycją robienie pamiątkowego zdjęcia co kilka lat! 10-te urodziny to idealna okazja oraz rocznica warta upamiętnienia!

Zachęcamy zatem wszystkich do przyniesienia ze sobą flag, biało-czerwonych barw, założenia odzieży patriotycznej, do pamiątkowego zdjęcia, które zostanie wykonane przez profesjonalnego fotografa zarówno z ziemi… jak i z powietrza!

Uroczysta Msza Św. w języku polskim w intencji polskiej emigracji odbędzie się o godz. 13:00 w kościele Our Lady and St. Joseph’s przy Warwick Road, CA11LB, Carlisle. poprzedzając wydarzenie.