Zakaz używania węży ogrodowych, sanitarnych czy zraszaczy został ogłoszony dla całej Kumbrii, z wyjątkiem Carlisle.

Zakaz używania węży ogrodowych, sanitarnych czy zraszaczy został ogłoszony dla całej Kumbrii, z wyjątkiem Carlisle.

Zakaz używania węży ogrodowych, sanitarnych czy zraszaczy został ogłoszony dla całej Kumbrii, z wyjątkiem Carlisle. Dotyczy to zarówno Copeland, Allerdale, jak i większości Edenu.

Wyznaczono termin wejścia w życie w Kumbrii zakazu stosowania węży sanitarnych, ogrodowych, zraszaczy.

Ograniczenia w użytkowaniu wody przez gospodarstwa domowe na terenie powiatu rozpoczną się 5 sierpnia – z wyjątkiem Carlisle i części Eden.

Decyzja została podjęta przez United Utilities, które dostarcza wodę przez północno-zachodnią Anglię.

Decyzja dotknie około siedmiu milionów domów, ale mieszkańcy rejonu Carlisle i północno-wschodniego rejonu Eden będą zwolnieni z tego obowiązku.

Osoby mieszkające na tych obszarach będą mogły kontynuować normalną działalność, ponieważ zaopatrują się w wodę ze źródeł lokalnych, które nie zostały tak bardzo dotknięte ogólnym brakiem opadów deszczu.

Poziom zasobów wodnych w tych strefach uznaje się za odpowiedni. Strefy nie są podłączone do zintegrowanej sieci, która obsługuje resztę regionu, a więc nie mogą być wykorzystywane do pomocy innym obszarom.

Firma stwierdziła, że zakaz, znany jako zakaz czasowego stosowania, pochodzi po tym, co uważa się za najdłuższą falę upałów od 1976 roku.

Martin Padley, dyrektor ds. gospodarki wodnej w United Utilities, powiedział: „Pomimo ostatnich opadów deszczu, poziom zbiorników jest nadal niższy niż oczekiwalibyśmy o tej porze roku, a w związku z tym, że prognozy przewidują powrót do gorącej, suchej pogody do końca lipca, znajdujemy się obecnie w punkcie, w którym będziemy musieli nałożyć pewne tymczasowe ograniczenia na klientów.

„Nie jest to decyzja, którą podjęliśmy lekko i jesteśmy niezmiernie wdzięczni klientom za pomoc w zmniejszeniu zapotrzebowania na wodę w naszej sieci w ciągu ostatnich kilku tygodni, ale jeśli nie otrzymamy okresu utrzymujących się opadów przed 5 sierpnia, ograniczenia te pomogą nam zabezpieczyć podstawowe dostawy wody na dłużej”.

Zakaz ten ogranicza stosowanie rur lub zraszaczy do podlewania prywatnych ogrodów i mycia prywatnych samochodów, ale klienci nadal będą mogli podlewać swoje ogrody konewką do podlewania i myć swoje pojazdy przy pomocy wiadra i gąbki.

W ostatni weekend United Utilities zaczęło pobierać wodę z odwiertów w Egremont, a mniej z Ennerdale, aby zmniejszyć zapotrzebowanie na zbiornik i inne źródła wody.

Firma zwraca uwagę, że w przypadku zraszacza zraszacz zużywa 540 litrów wody na godzinę, tyle samo ile cała rodzina skorzysta w ciągu jednego dnia, podczas gdy zraszacz pozostawiony z dnia na dzień zużywa tyle wody, ile zużywa rodzina czteroosobowa w ciągu jednego tygodnia

Klienci mogą dowiedzieć się, czy znajdują się w obszarze objętym zakazem, a także uzyskać więcej informacji na temat wskazówek dotyczących oszczędzania wody, wprowadzając swój kod pocztowy do wyszukiwarki na stronie: Kliknij Tu