Wybory Prezydenta Polski

Wybory Prezydenta Polski

Szanowni Rodacy

Informujemy, że została otwarta możliwość rejestracji w celu wzięcia udziału w nadchodzących wyborach prezydenckich w Polsce, które odbędą się 28 czerwca 2020 r.

W związku z tym faktem i uwzględnieniem obecnej sytuacji pandemicznej Polacy mieszkający poza terytorium RP mogą się zarejestrować o otrzymać swój pakiet wyborczy drogą pocztową. Aby tego dokonać należy się zarejestrować na stronie do 15 czerwca włącznie:

https://ewybory.msz.gov.pl/ <– kliknij tu.

Rejestracja jest bardzo prosta, należy podać swoje dane osobowe oraz adres zamieszkania, na który ma zostać wysłany pakiet wyborczy. Po prawidłowym zarejestrowaniu otrzymasz mail z potwierdzeniem o wpisaniu do spisu wyborców. Powyższe będzie tyczyć w sytuacji gdy odbędzie się druga tura. W związku z tym faktem nie trzeba się powtórnie rejestrować. Państwa dane będą użyte ponownie do wysłania pakietu wyborczego identycznie jak podczas pierwszej tury.

Wybory to kwestia obowiązku jaki spoczywa na każdym obywatelu RP bez względu na to czy mieszka w Polsce czy poza jej granicami. Zapraszamy.

UWAGA: nie będzie możliwe oddania głosu w tradycyjnej formie – osobiście w lokalu wyborczym. Głosowanie tylko korespondencyjne.

Informacja PKW