Wybory do Sejmu i Senatu w Polsce 13 październik 2019

Wybory do Sejmu i Senatu w Polsce 13 październik 2019

W najbliższą niedzielę tj 13 października 2019 r. w Polsce odbędą się wybory parlamentarne. W Wielkiej Brytanii jest spore zainteresowanie tymi wyborami. Do dzisiaj do godz. 17.00 czasu lokalnego można było się rejestrować on-line aby móc oddać jakże ważny głos. Z informacji jakie mamy ze strony Ministerstwa Spraw Zagranicznych w 54 Obwodowych Komisjach Wyborczych zlokalizowanych w całej Wielkiej Brytanii zarejestrowało się łącznie 100 tyś Polaków !

Carlisle ma też swoją Obwodową Komisję Wyborczą nr 294 ulokowaną w St Cuthberts Catholic Primary School (siedziba Polskiej Szkoły Sobotniej z Carlisle). Z informacji jakie mamy do zamknięcia elektronicznego systemu rejestracji w Obwodowej Komisji Wyborczej w Carlisle zarejestrowało się do głosowania 400 osób.

Lokal wyborczy będzie czynny od godziny 7.00 do 21.00 czasu lokalnego. Osoby, które czasowo np odwiedzają swoje rodziny tu w Anglii i  dysponują zaświadczeniami ze swoich miejsc zamieszkania w Polsce mogą również brać udział w wyborach. Wystarczy przyjść z powyższym zaświadczeniem i dowodem tożsamości i zostanie taka osoba dopisana do spisu wyborców tu w Carlisle.