, październik 12, 2021

0 rezultatów zostało znalezionych

Trener Chorwacji o swojej wierze!


  •   1 min lektury
Trener Chorwacji o swojej wierze!

Wraz z kolejnymi sukcesami reprezentacji Chorwacji na mundialu w Rosji w polskich mediach pojawiały się informacje o religijnym zaangażowaniu trenera tej drużyny Zlatko Dalicia. Czy jednak nie jest to tylko element budowania własnego wizerunku?

– Nie, to wszystko prawda – potwierdza zastępca redaktora naczelnego portalu religijnego bitno.net Goran Andrijanić. Chorwacki dziennikarz jest też korespondentem Polskiej Agencji Prasowej w Zagrzebiu, publikował także w „Gościu Niedzielnym”. Jak mówi, jeden z felietonistów jego portalu zna prywatnie trenera Dalicia i może zaświadczyć, że selekcjoner Vatrenich (Ognistych) jest rzeczywiście praktykującym katolikiem. Jeśli więc mówi, że wszystko, co osiągnął, zawdzięcza Bogu, że niedzielna msza święta trzyma go w pionie, że chodzi na nią wraz z rodziną, a mecze i treningi zaczyna od dziesiątki różańca, to jest to prawda.

– Bez Bożej pomocy nie jestem w stanie wiele zrobić, przed meczami modlę się, abym nie popadł w samouwielbienie. Jestem normalnym człowiekiem, mam swoje słabości i grzechy, ale modlitwa i sakramenty to ciągła szansa na ich przezwyciężenie – mówi trener Dalić w wypowiedzi cytowanej przez deon.pl.

– To, czego dokonał z reprezentacją Chorwacji, to cud – ocenia Goran Andrijanić. Bo rzeczywiście kraj ten niemal stale może się cieszyć z gry znakomitych piłkarzy, ale ostatni wielki sukces – brązowy medal na mundialu we Francji – Chorwaci osiągnęli 20 lat temu.

You've successfully subscribed to Cumbria.pl
Great! Next, complete checkout for full access to Cumbria.pl
Welcome back! You've successfully signed in
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
Your link has expired.