Tragiczny stan Hotelu Plaza Carlisle c.d.

Tragiczny stan Hotelu Plaza Carlisle c.d.

Wcześniej pisaliśmy już o zamknięciu drogi TU

Przewodniczący Rady hrabstwa Cumbria twierdzi, że nie stać go na wyburzenie lub remont zaniedbanego hotelu Carlisle. Potrzebuje kogoś, kto ma „poważny plan i kapitał”, aby go wziąć na siebie, mówi Colin Glover.

Rozbiórka jest „ostatecznością” dla przełomowego hotelu na Victoria Viaduct, który jest w złym stanie. Siedem ton luźnego muru jest zagrożonych wypadnięciem z hotelu, co w tym tygodniu przyczyniło się do zamknięcia drogi i ścieżek poza wiktoriańskim zabytkiem w centrum miasta. Glover powiedział: „Jesteśmy blisko punktu, w którym nie ma powrotu, ponieważ hotel nadal się pogarsza. „Jeśli nikt go nie weźmie, wyburzenie będzie jedyną opcją, która byłaby droga i bardzo złożona. „Rada nie ma środków finansowych na remont lub zburzenie budynku, które musiałby pochodzić od kogoś innego”.

Kilku deweloperów przyjrzało się hotelowi, ale niektórzy twierdzili, że projekt był dla nich „zbyt duży”. „Potrzebuje kogoś z poważnym planem i kapitałem” – powiedział. „Chyba że możemy przekazać nieruchomość nowemu właścicielowi, potrzebujemy kogoś innego, aby przyspieszył i pomógł radzie. „Nie mamy uprawnień w zakresie własności, utylizacji lub rozbiórki.

„Rząd musi wkroczyć i pomóc nam w tej obecnej sytuacji – nawet jeśli byłyby tylko środki finansowe aby budynek był bezpieczny.” Zamknięcie drogi i chodników ma znaczący wpływ na przedsiębiorstwa w tym rejonie. Wiele osób zostało zmuszonych do zamknięcia ze względów bezpieczeństwa.

To powoduje ogromne zakłócenia: mamy sklepy, które nie są w stanie handlować, a ludzie i samochody nie mogą się przemieszczać. Naszym głównym priorytetem jest bezpieczeństwo ludzi.