, październik 14, 2021

0 rezultatów zostało znalezionych

Szymon Sajnok: zdobyłem medal dzięki Bogu i mojej wierze, wymodliłem to sobie!


  •   1 min lektury
Szymon Sajnok: zdobyłem medal dzięki Bogu i mojej wierze, wymodliłem to sobie!

– Nie chcę z siebie robić świętego, ale dla mnie to coś normalnego, że wierzę w Boga. On mi pomaga, towarzyszy przez całe życie – powiedział w rozmowie z TVN24 Szymon Sajnok – polski mistrz świata w kolarstwie torowym. 3 marca 20-letni Szymon Sajnok zdobył tytuł mistrza świata w kolarstwie torowym. W wywiadzie udzielonym stacji TVN24 polski champion mówił o swoich treningach i miejscu, jakie w jego życiu zajmuje Pan Bóg.

– Woda sodowa mi nie grozi. Muszę trenować, bo nie chcę się rozleniwić – zaznaczył młody sportowiec z Kartuz. Jego trening to nie tylko codzienne pokonywanie na rowerze 150 km, ale również… układanie puzzli i gra w szachy. – Tak jak w szachach trzeba się zastanowić (podczas wyścigu – red.) nad rozwiązaniem, skoncentrować i w końcu coś wybrać – powiedział. Zapytany o różaniec i krzyżyk, z którymi widywano go podczas kolarskiego mundialu w Holandii Sajnok odpowiedział: „Nie chcę z siebie robić świętego, ale dla mnie to coś normalnego, że wierzę w Boga. On mi pomaga, towarzyszy przez całe życie.

Zdobyłem medal dzięki Bogu i mojej wierze, wymodliłem to sobie. Przed wylotem do Holandii byliśmy z kolegami z reprezentacji w Portugalii, w Fatimie. Tam się pomodliliśmy. Nie prosiłem o zwycięstwo, tylko o zdrowie, żeby każdy z nas czerpał radość z treningu. Poprosiłem też o siłę, a reszta miała należeć do mnie”.

Źródło: TVN24, pch24.pl

Powiązane Wpisy

You've successfully subscribed to Cumbria.pl
Great! Next, complete checkout for full access to Cumbria.pl
Welcome back! You've successfully signed in
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
Your link has expired.