, październik 18, 2021

0 rezultatów zostało znalezionych

Szkoci chcą, by potwór z Loch Ness dostał... prawo stałego pobytu!


  •   1 min lektury
Szkoci chcą, by potwór z Loch Ness dostał... prawo stałego pobytu!

​Mimo Brexitu Brytyjczycy nie tracą poczucia humoru. Dała temu dowód grupa szkockich artystów, którzy zwrócili się do ministerstwa spraw wewnętrznych z wnioskiem o przyznanie prawa stałego pobytu potworowi z Loch Ness. Uiścili 65 funtów opłaty administracyjnej, do dokumentów dodali cztery paszportowe zdjęcia Nessi i zdali się na decyzję urzędników – informuje RMF24.

Artyści twierdzą, że istnieje niebezpieczeństwo, że prehistoryczny stwór po Brexicie zechce poszukać bardziej przyjaznego jeziora w Unii Europejskiej. Szkoci już otrzymali odpowiedź ministerstwa – potwierdzono, że wniosek został przyjęty do rozpatrzenia, ale następnie został odrzucony. Powodem było to, że Nessiteraz Rhombopteryz – jak oficjalnie nazwano potwora – nie jest człowiekiem i nie kwalifikuje się do przyznania prawa stałego pobytu.

Akcja szkockich artystów ma głębsze podłoże i nie była tylko artystyczną prowokacją. Miała nagłośnić sytuację obywateli Unii Europejskiej mieszkających na Wyspach. Podobnie jak Nessi, przebywają w Wielkiej Brytanii od dawna, ale ich przyszłość po Brexicie wciąż nie jest zagwarantowana. Stali się bowiem kartą przetargową przyszłych negocjacji z Brukselą.

Powiązane Wpisy

Akcja "Biały piątek"
Akcja "Biały piątek"

  mar 23, 2018

You've successfully subscribed to Cumbria.pl
Great! Next, complete checkout for full access to Cumbria.pl
Welcome back! You've successfully signed in
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
Your link has expired.