Ślub księcia Harry’ego i Meghan Markle

Ślub księcia Harry’ego i Meghan Markle

Ślub księcia Harry’ego i Meghan Markle odbędzie się 19 maja o godz. 12 w kaplicy św. Jerzego na zamku Windsor. Transmisję na żywo ślubnej ceremonii brytyjskiego księcia przeprowadzą stacje telewizyjne na całym świecie. Relacja będzie również w mediach społecznościowych – zarówno na kontach oficjalnych dworu królewskiego, jak i dziennikarzy na co dzień piszących o rodzinie królewskiej.

19 maja Telewizja Polska zaprasza na transmisję uroczystości ślubnych brytyjskiego księcia Harry’ego i Meghan Markle. Już od godz. 10.15 czasu polskiego w „Pytaniu na Śniadanie” rusza specjalne studio. Prowadzący i zaproszeni goście na bieżąco komentować będą ceremonię zaślubin. O 11.40 czasu polskiego TVP1 zaprasza na transmisję uroczystości z Zamku Królewskiego w Windsorze.

Ślub księcia Harry’ego i Meghan Markle będą też transmitowały inne polskie telewizje. Relacje zapowiedział Polsat oraz telewizja Metro. Fragmenty ze ślubu wyemituje też TVN Style.

Ceremonia zaślubin rozpocznie się o godz. 12:00, a przewodniczyć będzie jej wielebny David Conner, dziekan Windsoru. Książęca para przysięgę złoży przed Justinem Welby, arcybiskupem Canterbury. Na zamek zaproszono 2640 osób, wśród których znajdują się działacze charytatywni, dzieci ze szkół oraz społecznicy. Po uroczystości zaślubin para książęca uda się na dwumilową przejażdżkę królewską karetą, aby pozdrowić mieszkańców Wielkiej Brytanii. Tego dnia ulice Londynu będą strzeżone bardziej niż kiedykolwiek. Ślub księcia Harry’ego i Meghan Markle Amerykański biskup Michael Bruce Carry przemówi na ślubie księcia Harry’ego i Meghan Markle. Przewodniczący Kościoła Episkopalnego w Stanach Zjednoczonych przyjął zaproszenie młodej pary. Obydwoje wybrali go po dyskusji z arcybiskupem Canterbury. Obecność biskupa Carry’ego ma charakter symboliczny ze względu na amerykańskie pochodzenie panny młodej. On sam działał aktywnie na rzecz sprawiedliwości społecznej czy w kwestiach imigrantów. W ten sposób książę i Meghan łamią tradycję rodziny królewskiej, która nie może angażować się w politykę.