, październik 24, 2021

0 rezultatów zostało znalezionych

Program Osiedleńczy w UK osiągnął 5 mln wniosków.


  •   4 min lektury
Program Osiedleńczy w UK osiągnął 5 mln wniosków.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ogłosiło 11 lutego 2021 r. że osiągnęło kamień milowy składający się z pięciu milionów wniosków do unijnego systemu osiedleńczego, a pozostały jeszcze 4 miesiące przed upływem terminu 30 czerwca 2021 r.

Obejmuje to ponad 4,5 miliona wniosków z Anglii, 252400 ze Szkocji, 83 800 z Walii i 81 800 z Irlandii Północnej do 31 stycznia 2021 roku.

Udzielono również ponad 4,5 miliona nadań statusu, zgodnie z obietnicą rządu dotyczącą zabezpieczenia praw milionów Europejczyków w prawie brytyjskim na nadchodzące lata.

W dniu dzisiejszym ogłoszono dalsze finansowanie w wysokości 4,5 miliona funtów dla sieci 72 organizacji w całej Wielkiej Brytanii, które wspierają osoby narażone i trudno dostępne w składaniu wniosków w ramach programu. Jest to dodatek do już udostępnionych 17 milionów funtów.

Minister spraw wewnętrznych Priti Patel powiedziała:

To fantastyczna wiadomość, że złożono ponad 5 milionów wniosków do niezwykle udanego unijnego programu osiedleńczego. Jest to największy tego typu program w historii Wielkiej Brytanii i oznacza, że obywatele Europy i ich rodziny będą mogli nadal nazywać Wielką Brytanię domem.

Minister ds. Przyszłych granic i imigracji Kevin Foster powiedział:

To wspaniała wiadomość, że przed terminem wyznaczonym na 30 czerwca wpłynęło ponad 5 milionów wniosków do unijnego programu osiedleńczego. Moje przesłanie do obywateli Europy i członków ich rodzin jest proste - złóż wniosek już teraz i dołącz do milionów, które już przeszły przez prosty proces, aby zapewnić sobie status. Dostępnych jest wiele rodzajów wsparcia, a ogłoszone dzisiaj nowe finansowanie oznacza, że ​​żadna osoba nie zostanie pominięta w zapewnieniu potrzebnej pomocy.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych uruchomiło również nową falę reklam w Wielkiej Brytanii o wartości 1,5 miliona funtów, aby upewnić się, że obywatele UE i członkowie ich rodzin znają termin i wiedzą, że muszą złożyć wniosek. Opiera się to na udanej kampanii o wartości 4,6 miliona funtów, która została już dostarczona z ukierunkowanymi reklamami, które wkrótce pojawią się w mediach społecznościowych, banerach internetowych, telewizji i radiu.

Ogłoszone dzisiaj nowe dofinansowanie w wysokości 4,5 miliona funtów oznacza, że ​​72 organizacje w Wielkiej Brytanii będą nadal zapewniać nieocenione wsparcie, aby pomóc osobom i grupom narażonym na zagrożenia i trudnym do osiągnięcia w składaniu wniosków o przyjęcie do programu osiedleńczego. Obejmuje to ofiary handlu ludźmi lub przemocy domowej, osoby z poważnymi zaburzeniami psychicznymi, osoby bez stałego adresu zamieszkania oraz osoby starsze lub odizolowane.

Minister Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Kevin Foster, spotkał się z czterema   organizacjami, które otrzymały dotacje z całej Anglii, Szkocji, Irlandii Północnej i Walii i pochwalił wzorowe wsparcie, którego udzielili, aby pomóc wrażliwym obywatelom UE ubiegać się o unijny program osiedlenia.

Zastępca dyrektora generalnego Advice NI w Irlandii Północnej Fiona Magee powiedziała:

Organizacja Advice NI pomogła już ponad 30 000 osób w Irlandii Północnej w złożeniu wniosku o przyznanie pomocy w ramach programu osiedlania się , a fundusze Ministerstwa Spraw Wewnętrznych umożliwiają nam kontynuowanie tej ważnej pracy z osobami bardziej wrażliwymi w społeczeństwie, w tym z osobami starszymi, odizolowanymi lub bez umiejętności informatycznych.

Dyrektor Generalny Citizens Advice Scotland Derek Mitchell powiedział:

Sieć poradnictwa obywatelskiego w Szkocji odegrała kluczową rolę w zapewnianiu bezpłatnych, bezstronnych i poufnych porad dotyczących unijnego systemu osiedlania ponad 11 000 osób. Nasz zespół doradców specjalistów w dalszym ciągu zapewnia wsparcie podczas pandemii koronawirusa za pośrednictwem krajowej infolinii i cieszymy się, że możemy współpracować z rządem Wielkiej Brytanii w dostarczaniu tej ważnej usługi.

Trudy Aspinwall, kierownik projektu EUSS w TGP Cymru w Walii, powiedział:

Zapewniamy wsparcie dla społeczności romskich w całej Walii w zakresie składania wniosków w ramach programu osiedleńczego i po złożeniu wniosku. Wsparliśmy już ponad 1000 osób w składaniu wniosków, a nowe fundusze Ministerstwa Spraw Wewnętrznych pomogą nam kontynuować naszą kluczową pracę, aby zapewnić, że nikt w Walii nie zostanie w tyle.

Matthew Evans, dyrektor Centrum AIRE w Anglii, powiedział:

Centrum AIRE zapewnia porady prawne online i wsparcie telefoniczne, aby pomóc ludziom ubiegać się o ugodę w ramach Programu osiedleńczego. Współpracowaliśmy już z ponad 6000 osób, ale wiemy, że musimy zrobić więcej. Jesteśmy zdeterminowani, aby wykorzystać ten sukces i przy pomocy środków z Home Office współpracowaliśmy z Centrepoint i New Europeans przy wsparciu komercyjnym i pro bono, aby opracować narzędzia internetowe specjalnie, aby pomóc młodym ludziom ubiegać się o program.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ma również dedykowany zespół ponad 1500 osób pracujących nad systemem osiedleńczym, z pomocą dostępną przez 7 dni w tygodniu przez telefon i e-mail. Program wykorzystuje najnowocześniejszą technologię, w tym aplikację EU Exit: ID Document Check, która umożliwia składanie wniosków w zaciszu własnego domu w zaledwie 15 minut.


Artykuł pochodzi ze strony: https://www.gov.uk/government/news/landmark-eu-settlement-scheme-reaches-five-million-applications

Dbamy o publikacje rzetelnych informacji, używając źródeł oficjalnych wychodząc na przeciw szerzącym się tzw. "fake newsów" w internecie.magnifying-glass-1607160_1280-1

Powiązane Wpisy

You've successfully subscribed to Cumbria.pl
Great! Next, complete checkout for full access to Cumbria.pl
Welcome back! You've successfully signed in
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
Your link has expired.