Pozytywne aspekty obecnej sytuacji na świecie.

Pozytywne aspekty obecnej sytuacji na świecie.

Ostatnie tygodnie to czas gdzie całkowicie zdominował nasze życie Covid-19. Nie chcę jednak o tym pisać gdyż cały świat dosłownie i w przenośni „trąbi” o tym. Pojawia się niestety mało pozytywnych newsów odnośnie bieżącej sytuacji. Dlatego w tym felietonie pozwolę sobie kilka pozytywnych aspektów nakreślić.

W związku z tym, że większość nas przestała aktywnie pracować tu w Anglii wykluczając pracowników z branż tzw. krytycznych – przestaliśmy jeździć samochodami a co za tym idzie wydajemy mniej pieniążków na zakup paliwa.

– Cena paliw spadła.

Źródło: https://www.confused.com/on-the-road/petrol-prices

– Spadł także poziom zanieczyszczenia powietrza.

Źródło: https://uk-air.defra.gov.uk/latest/currentlevels?period=current&region=10#levels

– Spędzamy więcej czasu z naszą rodziną. Do tej pory na co nie mieliśmy czasu z różnych powodów teraz aktywnie możemy to zrealizować. To chyba dobry czas na odkrycie na nowo planszówek w domu, które posiadamy.

– Więcej czasu na poczytanie książek, które zalegają na naszych pułkach.

– Wydajemy mniej pieniędzy na zakupy – z racji zamkniętych sklepów (wykluczając spożywcze). Może to dobry moment aby zaoszczędzić na jakieś wakacje, które możemy zrealizować po epidemii.

– Śmiało można powiedzieć, że jest to dobry moment na odnowienie kontaktów osobistych z rodziną, przyjaciółmi, z którymi dawno temu nie rozmawialiśmy, których dawno nie widzieliśmy. Tutaj godna zaufania jest aplikacja ZOOM – link: https://zoom.us/download bezpłatna aplikacja do konferencji video do 100 osób. W wersji bezpłatnej jedno połączenie może trwać max 40 min po czym trzeba ponownie się połączyć. Jednakże firma na czas trwania pandemii zniosła to obostrzenie. Inne komunikatory takie jak Messenger czy Whatsapp mają ograniczenia w ilości osób, które mogą uczestniczyć w video konferencji. Aplikacja jest dostępna na komputery PC/IOS oraz na smartphone Android czy Apple.

– Może gdzieś w szafie lub w półkach schowałeś swoje hobby? To dobry czas aby do nich wrócić i poznać na nowo.

Powyższe to tylko kilka najprostszych przykładów wziętych dosłownie z brzegu. Jest ich jeszcze całe mnóstwo, których nie sposób tutaj wszystkich wymienić.