Porady dla kupujących dom po raz pierwszy.

Porady dla kupujących dom po raz pierwszy.

Posiadanie domu jest ogromną ambicją dla wielu osób, a ten poręczny przewodnik dla kupujących po raz pierwszy przedstawia ważne kroki i przydatne wskazówki, które ułatwiają ten proces.

Posiadanie domu to duża ambicja dla większości z nas, ale jest to znaczące zobowiązanie finansowe, a proces kupowania w domu może być zniechęcający, szczególnie przy zakupie po raz pierwszy. Nasze porady dla kupujących po raz pierwszy obejmują ważne kroki i przydatne wskazówki, które upraszczają sprawę.

Pytania dla po raz pierwszych kupujących dom.

Zanim zaczniesz szukać swojej pierwszej nieruchomości, rozważ perspektywę kupna i posiadania domu pod każdym kątem. Dlaczego chcesz kupić nieruchomość?  Czy jesteś gotowy emocjonalnie i finansowo? Czy masz stabilną pracę, która będzie wspierać finansowe zobowiązanie do zakupu i posiadania domu? Ile możesz sobie pozwolić na zakup?  Jakie są początkowe koszty zakupu domu?  Jakie są bieżące koszty utrzymania? Jeśli okno pęka lub dach wymaga wymiany, czy masz wystarczająco dużo pieniędzy, aby pokryć koszty naprawy?  Czy kupujesz teraz, czy też lepiej zdobyć większy depozyt?  Jakie są zachęty dla kupujących po raz pierwszy? Gdzie chcesz mieszkać? Czego chcesz w sąsiedztwie? Jaki rodzaj nieruchomości chcesz kupić? Nowa lub odsprzedaż?  Czy jesteś szczęśliwy, że pozostajesz właścicielem domu do wynajęcia przez następne kilka lat? Czy zakup domu pasuje do twoich długoterminowych planów?

Zdobycie odpowiedniego depozytu.

Pozyskanie depozytu jest główną częścią podróży do posiadania domu. Oto kilka wskazówek, jak oszczędzać gotówkę. Ustal, ile pieniędzy musisz przeznaczyć na depozyt. Im większy depozyt, tym bardziej konkurencyjny może okazać się twój kredyt hipoteczny. Zaleca się, aby jak najszybciej zacząć oszczędzać jak najwięcej. Po niedawnych zakupach kupujący po raz pierwszy muszą zaoszczędzić na większym depozycie, aby zabezpieczyć umowę kredytu hipotecznego.

Jeśli będziesz w stanie żyć z rodziną podczas oszczędzania, będzie to często tańsze niż wynajem i pozwoli ci zaoszczędzić więcej każdego miesiąca. Dobrym sposobem na zaoszczędzenie jest zablokowanie pieniędzy na zwykłym koncie oszczędnościowym. Możesz też wypróbować bardziej elastyczne konto. Na przykład konto łatwego dostępu umożliwia wpłacanie i wypłacanie pieniędzy w dowolnym momencie, ale zazwyczaj nie oferują one tak wysokiej stopy procentowej.

Jeśli szukasz długoterminowej opcji oszczędzania, możesz rozważyć indywidualne konto oszczędnościowe – bardziej znane jako ISA. ISA są wolne od podatku i chociaż istnieje limit, ile można włożyć, jest to naprawdę dobry sposób oszczędzania. Dla kupujących po raz pierwszy pomoc rządowa na zakup ISA pozwoli ci 50 funtów za każde 200 £ zaoszczędzone na depozyt od jesieni. Każdy bank oferujący produkt będzie miał własną stopę procentową. Pomoc w zakupie ISA będzie ograniczona do 3 000 £ na 12 000 £ oszczędności.

Podziel się ciężarem finansowym z drugą osobą.

Jeśli perspektywa zakupu nowego domu na własną rękę jest zbyt zniechęcająca lub nie jest opłacalna finansowo, warto rozważyć zakup z kimś. Jeśli kupujesz pierwszy dom wspólnie z przyjacielem, partnerem lub członkiem rodziny, możesz doładować swój depozyt, a tym samym uzyskać dostęp do szerszego spreadu hipotek. Jednak niezależnie od tego, czy jest to Twoja mama i tata, chłopak, dziewczyna czy przyjaciel, ważne jest, aby przedyskutować swobodnie i jasno swoje zobowiązanie do wspólnego kupowania nieruchomości, ponieważ jest to duże, długoterminowe zobowiązanie.

Zoptymalizuj swoje szanse na zabezpieczenie kredytu hipotecznego.

Większość kupujących po raz pierwszy będzie potrzebowała kredytu hipotecznego na zakup domu. Nasze wskazówki są tutaj, aby zwiększyć Twoje szanse na zawarcie umowy.    Upewnij się, że wszystkie twoje finanse i papierkowa robota są w porządku, ponieważ pożyczkodawcy będą chcieli wiedzieć, że będziesz w stanie zaspokoić wszystkie spłaty kredytu hipotecznego. Prawdopodobnie będą chcieli zobaczyć dowody, takie jak dowód dochodu i regularne wydatki, w tym rachunki domowe. Jest to szczególnie ważne, jeśli jesteś samozatrudniony.

Usuń wszelkie długi. Kredytodawcy będą wyglądać bardziej korzystnie, jeśli nie masz żadnych zaległych pożyczek. Kredytodawcy lubią widzieć, że jesteś w długotrwałym zatrudnieniu. Jeśli jesteś w okresie próbnym w pracy, warto sprawdzić, czy kredytodawca zgodzi się na hipotekę przed jej końcem. Uzyskaj kopię raportu kredytowego, aby zobaczyć, jak możesz poprawić swoją zdolność kredytową. Raporty są przechowywane przez agencje informacji kredytowej, takie jak Experian, i pokazują, co zobaczą kredytodawcy, kiedy rozpatrzą Twój wniosek o kredyt hipoteczny.    Zastanów się co do zasady zabezpieczenia kredytu hipotecznego. Określa, ile jesteś w stanie pożyczyć w określonym czasie. Hipoteka zasadniczo nie jest gwarancją, jednak może uspokoić pośredników w obrocie nieruchomościami i sprzedających, których poważnie myślisz o kupnie i że masz środki finansowe na zabezpieczenie swojej oferty.

Nie zapomnij o innych kosztach zakupu.

Istnieje kilka innych kosztów związanych z zakupem pierwszego domu, więc pamiętaj, aby zrobić miejsce dla nich w swoim budżecie.     Pożyczkodawca może pobierać opłaty za rezerwację i ułożenie kredytu hipotecznego oraz za oszacowanie wartości nieruchomości, którą zamierzasz kupić. Może się okazać, że tanie kredyty hipoteczne są kompensowane przez drogie opłaty i koszty. Będziesz chciał zatrudnić dyplomowanego rzeczoznawcę, który przeprowadzi badanie nieruchomości, którą zamierzasz kupić, i upewni się, że nie ma większych wad ani problemów.

Kredytodawca hipoteczny zwykle mówi, że ankieta jest obowiązkowa i jest wymogiem oferowania kredytu hipotecznego. Zaleca się, abyś polecił adwokatowi zajmowanie się prawną stroną rzeczy. Będzie to dodatkowy koszt, ale jest wart swojej ceny, jeśli wybierzesz odpowiedniego prawnika. Podatek gruntowy z tytułu opłaty skarbowej, zapłacony od nieruchomości zajętej powyżej określonego progu, jest znacznym kosztem i zmienia się w zależności od wartości nieruchomości. Koszty przeniesienia, takie jak zatrudnienie firmy przeprowadzkowej. Koszty wyposażenia – może to być znacząca część zakupu twojego pierwszego domu, jeśli nie masz żadnych mebli. Prawdopodobnie będziesz musiał również kupić urządzenia, chyba że są one uwzględnione w sprzedaży – kuchenka, pralka, lodówka itp.

Inne wskazówki.

Szukając nieruchomości, nawiąż kontakt z pośrednikami w obrocie nieruchomościami i utrzymuj z nimi regularny kontakt, aby wiedzieć, jak tylko Twój wymarzony dom pojawi się na rynku. Zarejestruj się również w alertach dotyczących nieruchomości na portalach nieruchomości, takich jak Rightmove, abyś jako pierwszy usłyszał o nowych domach na sprzedaż. Staraj się zachować postawę biznesową, by kupować dom. Pamiętaj, aby zadawać ważne pytania, a nie dać się ponieść wyobrażeniom o tym, jak możesz je udekorować. Weź również własne zdjęcia nieruchomości – będą one przydatne, aby zapoznać się z nimi później. Dowiedz się od lokalnej rady miasta, czy są jakieś duże projekty planowane na tym obszarze. Znani deweloperzy, którzy wkraczają na ten teren, są znakiem, że poprawiają się warunki, a to może podnieść ceny domów. Najnowsze badania pokazują również, że mieszkanie w pobliżu supermarketu może podnieść ceny domów.