, październik 27, 2021

0 rezultatów zostało znalezionych

Polish Heritage Day 2019 w Carlisle - foto relacja


  •   2 min lektury
Polish Heritage Day 2019 w Carlisle - foto relacja

Dnia 18 maja 2019 r. w Carlisle odbyła się pierwszy raz cykliczna impreza pod patronatem Polskiej Ambasady w Londynie „Polish Heritage Day”

Celem projektu jest świętowanie i promowanie przez zamieszkałych w Zjednoczonym Królestwie Polaków polskiej kultury, dziedzictwa przeszłych pokoleń, polskiego wkładu w życie kulturalne, gospodarcze i społeczne Wielkiej Brytanii, oraz podkreślenie pozytywnej roli, jaką niemal jedno milionowa polska społeczność pełni w Zjednoczonym Królestwie.

Podobnie jak w roku ubiegłym, oficjalnym symbolem projektu jest biało-czerwona szachownica lotnicza, która była symbolem używanym przez polskich pilotów walczących w Bitwie o Anglię, a obecnie, dzięki działaniom promocyjnym Ambasady RP w Londynie, stała się znakiem rozpoznawczym Polaków w Wielkiej Brytanii. Akcji Polish Heritage Days w mediach społecznościowych towarzyszą hashtagi #PLHeritageDays oraz #PolesinUK.

Na imprezie w Carlisle mogliśmy gościć członków grupy Jaq 303, którzy dzielą się swoją pasją i popularyzują polskich lotników z czasów II Wojny Światowej. Dzieci z Polskiej Szkoły Sobotniej zatańczyły na rozpoczęcie „Polonez-a”. Odwiedzili nas przedstawiciele lokalnych władz miasta Carlisle i hrabstwa Cumbria. Pani Alicja Fiderkiewicz zagrała dla nas koncert na pianinie.

Policja i Straż Pożarna użyczyła swoich pojazdów więc nasze dzieci miały okazję zobaczyć z bliska wnętrza samochodów. Swoją obecnością uświetniła ten czas także lokalna grupa Moto Banda 303 polska grupa motocyklistów z Cumbrii.

Było to czas gdzie polska społeczność mogła wspólnie z angielską spędzić miło czas i podzielić się swoimi wartościami, historią czy naszymi zwyczajami.

Przede wszystkim chcielibyśmy podziękować wszystkim osobom i firmom, które pomogły nam uczynić ten dzień wyjątkowym – wszystkim wolontariuszom, nauczycielom i dzieciom z Polskiej Szkoły Sobotniej w Carlisle, St Cuthbert’s Catholic Primary School, Carlisle, Heavens Deli, Cafe Central Carlisle, Polish Shop Dino Carlisle, 303 Jag Squad, Zumba Fitness with Emilia, ET Szletter Photography, Mariola’s Face Painitng, KP Joinery i wiele innych…Specjalnie podziękowania dla naszych sponsorów: Stagecoach Bus, John Watt & Son Coffee House , Bells of Lazonby, Aneta’s Cakeland, Newborn baby & kids photography by Anna Jarema Carlisle Longtown, Beauty Salon Justyna.Zapraszamy za rok na kolejną edycją Polish Heritage Day w Carlisle.

Powiązane Wpisy

You've successfully subscribed to Cumbria.pl
Great! Next, complete checkout for full access to Cumbria.pl
Welcome back! You've successfully signed in
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
Your link has expired.