Polacy w Cumbrii - zróbmy coś wspólnie i pokażmy innym swoje korzenie.

Polacy w Cumbrii - zróbmy coś wspólnie i pokażmy innym swoje korzenie.

Drodzy czytelnicy.

Jako tutejsza Polonia reprezentujemy bardzo dużą populację a język polski jest niemal słyszalny na każdym rogu ulicy. Jedni z Was są tu dłużej inni krócej. Jedni z Was przyjechali i osiedlili się na stałe a inni podróżują między Polską a Anglią i szukają swojego domu. Oczywiście nasza ojczyzna to Polska i mimo tego, że jesteśmy daleko od niej nie możemy o niej zapominać, o swoich korzeniach, rodzinie i tym wszystkim co powoduje, że jesteśmy Polakami.

Nastał pewien czas, kiedy my społeczność polska tu w Cumbrii może coś wspólnie zrobić i pokazać otoczeniu, że nie tylko jesteśmy dobrymi pracownikami w pracy czy sąsiadami gdzie każdy z Was ma swój dom/pokój.

Jeżeli jesteś odważny i pokazać innym społecznościom swoje talenty: taniec, muzyka, gotowanie lub chciałbyś zaprezentować coś co pokazuje to jakimi jesteśmy Polakami koniecznie chciałbym się z Tobą skontaktować.

Polonijne stowarzyszenie w Cumbrii VISTULA , które mam zaszczyt reprezentować wraz z Twoją pomocą chce zorganizować serię polskich eventów w Carlisle. Mamy już do tego miejsce. Otrzymamy wsparcie od lokalnie działających organizacji i władz miasta. Potrzebuje tylko Ciebie drogi czytelniku, Twojej odwagi i chęci do zrobienia czegoś wspólnie w drużynie.

Kontakt ze mną, poproszę o mail na admin@cumbria.pl i napisz proszę co chciałabyś/chciałbyś zrobić i koniecznie zostaw swój numer telefonu. Oddzwonię i chętnie się z Tobą na żywo spotkam, opowiem Ci o moich pomysłach.

Na zgłoszenia czekam na do końca listopada 2018 roku.

Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do kontaktu ze mną.