, październik 27, 2021

0 rezultatów zostało znalezionych

Pobicie polityka pro life. Tak wygląda tolerancja w wykonaniu aktywistów LGBT!


  •   1 min lektury
Pobicie polityka pro life. Tak wygląda tolerancja w wykonaniu aktywistów LGBT!

Agresywny tłum aktywistów LGBT pobił chilijskiego polityka pro life, ktróry miał wygłosić prelekcje na Uniwersytecie Arturo Prata w mieście Iquique.

Ofiarą ataku został Jose Antonio Kas, chilijski polityk otwarcie sprzeciwiający się aborcji i eutanazji. Politykowi nie stało się nic poważniejszego. Kas jest katolikiem, ojcem dziewięciorga dzieci. W poprzednich wyborach prezydenckich zajął czwarte miejsce.

Do ataku doszło na terenie kampusu Uniwerytetu Arturo Prata w Iquique. Wydarzenia rozegrały się w auli, a następnie przed budynkiem uniwersytetu, gdzie zgromadzeni się zwolennicy aborcji, eutanazji i ideologii gender. Na początku zakłócono przebieg konferencji, której gościem był Kas. Po utarczkach słownych napastnicy przeszli do rękoczynów.

Kas wyzywany był m.in. od nazistów, a także grożono mu śmiercią. Rzucano w niego butelkami z wodą i kamieniami. Polityk w eskorcie został wyprowadzony do najbliższej stacji benzynowej. Po ok. 30 minutach forsowania stacji, agresywny tłum rozpędziła policja.

Jeden z aktywistów przyznał, że protest został zorgnizowany by pokazać pomijanie środowisk LGBT w chilijskim społeczeństwie, których członkowie… są prześladowani. – Pan Kast sam sprowokował zajście przyjeżdżając do miejsca, w którym nie powiniem być– skomentował sprawę centroprawicowy polityk Carlos Montes.

Uniwersytet Arturo Prata jest największą uczelnią publiczną w Iquique, a także jedną z największych w całym Chile.

You've successfully subscribed to Cumbria.pl
Great! Next, complete checkout for full access to Cumbria.pl
Welcome back! You've successfully signed in
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
Your link has expired.