Plany przebudowy Sands Center w Carlisle za 19 milionów funtów złożone.

Plany przebudowy Sands Center w Carlisle za 19 milionów funtów złożone.

Planowana jest przebudowa za 19 milionów funtów w Carlisle’s Sands Center.

Projekt jest jednym z największych projektów w najnowszej historii miasta, który ma pomóc w odblokowaniu potencjału Carlisle.

W ubiegłym roku Rada Miejska Carlisle przedstawiła plany przekształcenia „przestarzałego” obiektu sportowo-rekreacyjnego w bardziej nowoczesne miejsce – w tym stworzenie dwóch nowych basenów. W ciągu ostatnich kilku miesięcy dokonano postępów, a teraz formalne zgłoszenie do planowania zostało złożone w departamencie planowania rady miejskiej, określając szczegółowo ten program.

„Podczas gdy Sands Center jest wiodącym miejscem rozrywki i sportu, istniejące obiekty są nieco przestarzałe” – powiedział jeden z przedstawicieli agencji planowania. „W związku z tym niniejszy wniosek stanowi okazję do przebudowy i modernizacji oferowanych obiektów w Carlisle.” Nowe Sands Center będzie obejmować ośmiopasmowy basen o wymiarach 25 x 17 m, mniejszy basen dla uczniów, halę sportową i siłownię ze 120 miejscami. Będą także trzy studia fitness, kawiarnia, bar VIP, galerie widokowe i duża przestrzeń zmian.

Jednak istniejąca ściana wspinaczkowa i kort do squasha nie zostaną przebudowane. Obecna część rekreacyjna i sportowa budynku zostanie zburzona, ale część sali koncertowej obiektu zostanie zachowana.

Dokumenty dotyczące planowania wskazują również, że prace rozbiórkowe mogą rozpocząć się już na wiosnę przyszłego roku. Zakładając, że przewidywany harmonogram projektu jest przestrzegany i nie ma niespodziewanych opóźnień, ukończenie budowy nowych obiektów rekreacyjnych planowane jest na drugą połowę 2020 r.

Niektóre tymczasowe obiekty rekreacyjne w Sands Centre są planowane podczas wykonywania pracy. Nowe baseny zastąpią te w The Pools na James Street. Anne Quilter, która jest przewodniczącą rady miejskiej na temat kultury, dziedzictwa i rozrywki, powiedziała: „Jestem na Księżycu, że plany zostały złożone, to będzie fantastyczny rozwój miasta.”