Obywatelstwo brytyjskie - poradnik cz.2

Obywatelstwo brytyjskie - poradnik cz.2

W poprzedniej części poradnika opisałem kwestie związane z egzaminem z języka angielskiego. W dzisiejszym artykule opiszę  zagadnienia związane z egzaminem ze znajomości Wielkiej Brytanii i życia w niej (Life in UK test ang.)

A więc na wstępie powiem proszę nie bagatelizuj tego i nie podchodź do sprawy na zasadzie „a mieszkam tu tyle lat to dla mnie formalność” Owszem to jest formalność do, której należy się jednak przygotować. W internecie można znaleźć konkretne pozycje książkowe aczkolwiek skupimy się na jednej. Przygotowując się do testu korzystałem z tej pozycji:

Jest to krótka i szybko czytająca się książka w której są dosłownie skomasowana wiedza, którą powinieneś wiedzieć. Dla większości z Was połowa tej książki będzie nudna bo są rzeczy, które na co dzień nas spotykają tu na obczyźnie więc ich nie będzie trzeba „wkuwać”. Aby móc sobie poćwiczyć i zobaczyć jak to wygląda na teście (ja korzystałem z tego również) polecam odwiedzić stronę:

https://lifeintheuktestweb.co.uk/

W zakładce EXAMS znajdziemy piętnaście bardzo zbliżonych pytań do tych, które są na prawdziwym teście.

Jednakże jest część książki, która zawiera istotne fakty historyczne o Anglii i tu niestety trzeba usiąść i sobie to zapamiętać. Test składa się z 24 pytań i trwa max. 45 minut. Dla osób, które się przygotują zaliczenie testu to kwestia 5-6 min. Aby zdać trzeba przynajmniej odpowiedzieć na 18 pytań poprawnie. Wyniki testu dostajemy w ciągu kilku minut. Otrzymany certyfikat musimy trzymać gdyż duplikaty nie będą wydawane. Papier ten będzie Ci potrzebny do aplikacji o obywatelstwo.

Aby dokonać rezerwacji miejsca wchodzimy na stronę:

https://www.lituktestbooking.co.uk/lituk-web/

Wykonujemy krok po kroku żeby założyć sobie konto. Później dokonujemy wyboru miejsca, daty i godziny. Najbliżej nas czyli Carlisle jest ośrodek w Newcastle. Koszt testu to 50 GBP.

Odwagi i polecam.