, październik 18, 2021

0 rezultatów zostało znalezionych

Obywatelstwo brytyjskie - poradnik cz.2


  •   2 min lektury
Obywatelstwo brytyjskie - poradnik cz.2

W poprzedniej części poradnika opisałem kwestie związane z egzaminem z języka angielskiego. W dzisiejszym artykule opiszę  zagadnienia związane z egzaminem ze znajomości Wielkiej Brytanii i życia w niej (Life in UK test ang.)

A więc na wstępie powiem proszę nie bagatelizuj tego i nie podchodź do sprawy na zasadzie „a mieszkam tu tyle lat to dla mnie formalność” Owszem to jest formalność do, której należy się jednak przygotować. W internecie można znaleźć konkretne pozycje książkowe aczkolwiek skupimy się na jednej. Przygotowując się do testu korzystałem z tej pozycji:

Jest to krótka i szybko czytająca się książka w której są dosłownie skomasowana wiedza, którą powinieneś wiedzieć. Dla większości z Was połowa tej książki będzie nudna bo są rzeczy, które na co dzień nas spotykają tu na obczyźnie więc ich nie będzie trzeba „wkuwać”. Aby móc sobie poćwiczyć i zobaczyć jak to wygląda na teście (ja korzystałem z tego również) polecam odwiedzić stronę:

https://lifeintheuktestweb.co.uk/

W zakładce EXAMS znajdziemy piętnaście bardzo zbliżonych pytań do tych, które są na prawdziwym teście.

Jednakże jest część książki, która zawiera istotne fakty historyczne o Anglii i tu niestety trzeba usiąść i sobie to zapamiętać. Test składa się z 24 pytań i trwa max. 45 minut. Dla osób, które się przygotują zaliczenie testu to kwestia 5-6 min. Aby zdać trzeba przynajmniej odpowiedzieć na 18 pytań poprawnie. Wyniki testu dostajemy w ciągu kilku minut. Otrzymany certyfikat musimy trzymać gdyż duplikaty nie będą wydawane. Papier ten będzie Ci potrzebny do aplikacji o obywatelstwo.

Aby dokonać rezerwacji miejsca wchodzimy na stronę:

https://www.lituktestbooking.co.uk/lituk-web/

Wykonujemy krok po kroku żeby założyć sobie konto. Później dokonujemy wyboru miejsca, daty i godziny. Najbliżej nas czyli Carlisle jest ośrodek w Newcastle. Koszt testu to 50 GBP.

Odwagi i polecam.

Powiązane Wpisy

You've successfully subscribed to Cumbria.pl
Great! Next, complete checkout for full access to Cumbria.pl
Welcome back! You've successfully signed in
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
Your link has expired.