O przyszłości Beacon Hill w Penrith słów kilka...

O przyszłości Beacon Hill w Penrith słów kilka...

Wzgórze Beacon Hill PENRITH mogłoby zostać otwarte dla większej liczby mieszkańców, którzy mogliby się nim cieszyć w ramach planów dotyczących przyszłości miasta i jego zabytków, jak twierdzą właściciele ziemscy rodziny Lowther.

Rodzina Lowtherów, która jest prawnym właścicielem Beacon Hill myśli nad rozwojem obszaru na tyłach wieży Beacon we współpracy z Eden Councilem i planami rady miasta dotyczącymi rozwoju tej strefy.

W ramach rozwoju obszaru lokalni włodarze mówią, że chcą zwiększyć dostęp i popularność obszaru charakterystycznej dla Penrith wieży.

Mieszkańcy Penrith są proszeni o zgłaszanie pomysłów na rozszerzenie dostępu, takich jak większa liczba ścieżek pieszych, ścieżek rowerowych i dostępu dla osób niepełnosprawnych oraz możliwych udogodnień rekreacyjnych, takich jak zielone sale gimnastyczne, górskie ścieżki rowerowe, schroniska dla ptaków.

Pomysł promocji wzgórza został przedstawiony przez rodzinę w celu wsparcia planu generalnego władz miasta Penrith, który jesienią zostanie poddany pod publiczną dyskusję. W planie ogólnym przedstawiona zostanie wizja rady dotycząca sposobu, w jaki Penrith może zwiększyć liczbę ludności w wieku produkcyjnym w ciągu następnych trzydziestu lat, z 5 500 nowymi domami w trzech nowych wioskach na północny zachód od Penrith i tysiącami nowych miejsc pracy.

Plany te nie zostały jeszcze opublikowane. Lider lokalnego councilu, Kevin Beaty, odpowiadał na obawy dotyczące przyszłości Beacon Hill i nie tylko.

„Kiedy plan generalny zostanie opublikowany, mieszkańcy Penrith zobaczą, że nie tylko zawiera on ekscytujący plan tworzenia miejsc pracy o wysokiej wartości, ale także ma na celu ochronę środowiska” – powiedział.

„The Beacon jest historyczną i kochaną częścią Penrith i naszych planach uwzględniamy ochronę jego ikonicznego statusu i chcemy stworzyć park krajobrazowy. Lowther Estates (firma właścicieli obszaru) zgodziła się udostępnić tereny do wykorzystania przez mieszkańców Penrith i w ramach tej dyskusji chcielibyśmy usłyszeć opinie na temat tego, co chciałbyś zobaczyć na Beacon, gdy już lokalne władze dostaną do wzgórza więcej dostępu. Czekamy z niecierpliwością na wysłuchanie opinii ludzi na temat przyszłości Beacon, w ramach zaangażowania społecznego na rzecz jesiennego masterplanu.

„Spacer lub wycieczka do Beacon może stać się atrakcją dla zwiedzających, aby przyciągnąć więcej osób do Penrith, jeśli dostęp do wzgórza zostanie poprawiony,” powiedział Beaty.

David Bliss, dyrektor ds. nieruchomości w Lowther Estates, powiedział, że ma nadzieję, że plan generalny pozwoli usłyszeć szeroki wachlarz lokalnej opinii społecznej, tak abyśmy „raz spojrzeli na przyszłość Beacon i spojrzeli na nią właściwie” i pozwoli na znacznie szersze wykorzystanie i dostęp do punktu orientacyjnego i jego fantastycznych widoków na jeziora.

Podkreślając, że znaczna część Beacon była już komercyjnym lasem, powiedział: „Mamy nadzieję, że Beacon może być terenem parku krajobrazowego dla Penrith i dać szerszemu gronu ludzi dostęp do terenów zielonych.

„Zawsze byliśmy bardzo szczęśliwi, udzielając swobodnego dostępu do Beacon dla wszystkich i cieszy nas, że wzgórze jest używane i cieszy się nim wielu ludzi. Dla nas to oczywiste, że każdy jest bardzo zadowolony z tego rozwiązania i chcemy jeszcze bardziej poprawić dostęp, niezależnie od tego, czy jest to dostęp dla osób niepełnosprawnych, trasy przyjazne dla wózków – z przyjemnością przyjrzymy się wszystkim opcjom. Chcemy prowadzić dialog z ludźmi”.

Rodzina Lowther dąży do stworzenia „rozwoju niskiej gęstości” na tyłach Beacon. David Bliss powiedział: „Jesteśmy bardzo podekscytowani planem władz miasta i chcemy być jego częścią. Uważamy, że Penrith potrzebuje nowych obszarów przemysłowych, lepiej płatnych miejsc pracy i oczywiście mieszkań dla młodszego pokolenia.