, październik 13, 2021

0 rezultatów zostało znalezionych

Nowe restrykcje w Anglii "Lockdown"


  •   3 min lektury
Nowe restrykcje w Anglii "Lockdown"

Począwszy od 5 listopada do 2 grudnia 2020 roku w Wielkiej Brytanii będzie obowiązywał tzw. Lockdown w celu zredukowania rozprzestrzeniania się wirusa Covid-19. Poniżej zamieszczamy najważniejsze informacje co takiego nas czeka:

  1. Zostań w domu: musisz zostać w domu lub opuszczać go w konkretnych celach:

– codzienny transport dzieci do przedszkoli, szkół, gdzie nie ma przewidzianych zajęć on-line.

– poruszanie się do pracy,

– w celach rekreacyjnych np. spacer lub uprawianie sportu lub odwiedzanych publicznych miejsc z ludźmi, z którymi mieszkasz na co dzień lub w bańce (określona wcześniej grupa) lub jeśli jesteś sam z inną osobą, która nie mieszka z Tobą (dzieci poniżej wieku szkolnego nie są wliczane do stanu dwóch osób)

– w razie problemów zdrowotnych, umówionych spotkań z lekarzem itp.

– zakupy najpotrzebniejszych rzeczy do przeżycia.

  1. Utrzymywanie bezpiecznej odległości w momencie przebywania w grupie ludzi na zewnątrz swojego domu co najmniej 2 metry.

Pamiętaj: noś maseczkę będąc w pomieszczeniach, gdzie utrzymanie bezpiecznej odległości jest niemożliwe z jakiegoś powodu. Myj i dezynfekuj ręce często.

  1. Spotkania w rodziną, znajomymi w pomieszczeniach zabronione, chyba, że mieszkasz z nimi na co dzień lub jest to tzw. Bańka (wcześniej określona grupa). Tzw. Bańka to grupa dorosły z jednego domu z dorosłym drugiego domu. Można się odwiedzać, zostawać na noc lub przebywać w przestrzeni publicznej. Nie można się spotykać w prywatnych ogródkach.
  2. Biznes. Do zredukowania kontaktów między ludźmi wszystkie punkty prowadzenia działalności zarobkowej będą zamknięte i wlicza się w nie:

– sklepy z towarami zbędnymi, ale nie ograniczone tylko do sprzedaży ubrań czy elektroniki, salony samochodowe, biura podróży, zakłady bukmacherskie, domy aukcyjne, zakłady krawieckie, myjnie samochodowe, sklepy z tytoniem,

– siłownie, kręgielnie, baseny, pola golfowe, strzelnice, kluby taneczne, stajnie, zabawialnie dla dzieci, miejsca wspinaczkowe, parki wodne

– teatry, hale koncertowe, muzea, kina, kasyna, galerie, kluby bingo, zoo, ogrody botaniczne.

– zakłady fryzjerskie, salony piękności, miejsca, gdzie się robi tatuaże, kluby SPA.

Sklepy z żywnością, supermarkety oraz centra ogrodnicze zapewniające najpotrzebniejsze towary pozostaną otwarte. Sklepy z towarami zbędnymi mogą zostać otwarte tylko na zasadzie zamów i odbierz. Place zabaw będą otwarte.

Restauracje, puby i bary będą zamknięte, ale mogą świadczyć dostawę jedzenia bez możliwości sprzedaży alkoholu.

Hotele i hostele będą otwarte tylko dla tych, którzy będą podróżowali w celach biznesowych.

Niektóre miejsca będą mogły pozostać otwarte dla określonych zajęć zwolnionych z restrykcji, takich jak opieka nad dziećmi i grupy wsparcia. Grupy wsparcia, które są niezbędne do osobistego dostarczenia, mogą nadal składać się z maksymalnie 15 uczestników, jeśli są formalnie zorganizowani w celu zapewnienia wzajemnej pomocy, terapii lub jakiejkolwiek innej formy wsparcia. Obejmuje to wsparcie dla ofiar przestępstw, osób w trakcie wyzdrowienia z narkotyków i alkoholu, nowych rodziców i opiekunów, osób z chorobami przewlekłymi, osób borykających się z problemami związanymi z ich seksualnością lub płcią oraz osób, które doświadczyły żałoby.

Lekarze rodzinni, biura pracy, sądy, urzędy stanu cywilnego pozostaną otwarte.

  1. Wesela, związki partnerskie, pogrzeby, obrzędy religijne.

Pogrzeby maksymalnie trzydzieści osób z najbliższej rodziny. Pogrzeby z kremacją maksymalnie 15 osób.

Śluby i wesela oraz uroczystości zawarcia związków partnerskich nie będą możliwe, chyba że w szczególnych przypadkach.

Kościoły będą zamknięte, chyba że będą wykorzystywane do:

– pogrzebów

– transmisji on-line

– modlitwy prywatnej

– zajęć w ramach szkoły

– do przeprowadzania niezbędnych akcji takich jak: oddawanie krwi czy przekazywanie         żywności.

  1. Podróż do pracy.

Jeżeli nie możesz pracować z domu, możesz nadal uczęszczać do pracy. Pracownicy budżetowi, którzy swoją pracą świadczą usługi szerokiej społeczności powinni przychodzić do pracy w celu zapewnienia odpowiednej obsługi spraw obywatelskich itp.

  1. Szkoły, Uniwersytety. College.

Szkolnictwo w Wielkiej Brytanii pozostanie otwarte, bo to najlepsze miejsce dla dzieci podczas tej pandemii. Szkoły już działają w odpowiednich systemach ochronnych. Uczniowie, którzy będą zdawać GCSE mają egzaminy 3 tygodnie później niż normalnie w związku z obecną sytuacją.

Jeśli mieszkasz na stancji, akademiku przy Uniwersytecie powinieneś nie podróżować między domem a miejscem, gdzie zamieszkujesz tymczasowo. Tylko w momencie zakończenie semestru np. na Święta Bożego Narodzenia.

  1. Przedszkola, opiekunki do dzieci.

Przedszkola i miejsca opieki nad dziećmi pozostaną otwarte umożliwiając pracę rodzicom.

  1. Ochrona ludzi bardziej podatnych na działanie Covid-19

Jeśli jesteś powyżej sześćdziesiątego roku życia lub w podwyższonej grupie ryzyka powinieneś zminimalizować kontakt z innymi ludźmi, oraz utrzymywać higienę czystych rąk. Podwyższona grupa ryzyka ludzi to:

– ludzie powyżej siedemdziesiątego roku życia,

– ludzie poniżej siedemdziesiątego roku życia, ale z chorobami: układu oddechowego jak astma, choroby płuc, rozedma, zapalenie oskrzeli,

– choroby serca i niewydolności serca,

– choroby nerek,

– choroby wątroby,

– przewlekłe choroby neurologiczne jak Parkinson, stwardnienie rozsiane lub porażenie mózgowe

– cukrzyca,

– znaczna nadwaga powyżej 40 BMI,

– kobiety w ciąży.

Powiązane Wpisy

You've successfully subscribed to Cumbria.pl
Great! Next, complete checkout for full access to Cumbria.pl
Welcome back! You've successfully signed in
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
Your link has expired.