Nowe dane VisitEngland.com pokazują ranking dziesięciu najlepszych atrakcji a w nim Windermere Lake Cruises.

Nowe dane VisitEngland.com pokazują ranking dziesięciu najlepszych atrakcji a w nim Windermere Lake Cruises.

Z informacji VisitEngland wynika, że ​​Windermere Lake Cruises jest oficjalnie jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych „opłacanych” w Anglii na podstawie liczby pasażerów. Ostatnie coroczne badanie atrakcji turystycznych zebrane przez krajową organizację turystyczną ujawniło, że w roku 2017 odbyło się 1 611 491 podróży pasażerskich na flocie szesnastu parowców.

Wyniki przenoszą firmę nieco wyżej na listę narodową w porównaniu do 2016 r. – zajmują czwartą pozycję, ponownie przed kultowymi atrakcjami, takimi jak Stonehenge, katedra św. Pawła i opactwo Westminster. Windermere Lake Cruises jest także jedną z czterech północnych atrakcji w pierwszej dziesiątce, wraz z Chester Zoo, Yorkshire Wildlife Park; oraz park rozrywki i zoo w Flamingo. Co więcej, atrakcja jest klasyfikowana jako druga najpopularniejsza płatna atrakcja w regionie północno-zachodnim, po Chester Zoo.

W pierwszej dziesiątce płaconych za atrakcje turystyczne w Anglii w 2016 roku, według VisitEngland.com, są:

1. Tower of London

2. Chester Zoo

3. Flamingo Land Theme Park and Zoo

4. Windermere Lake Cruises

5. Stonehenge

6. St Paul’s Cathedral

7. Westminster Abbey

8. Royal Botanic Gardens, Kew Gardens

9. Romans Bath & Pump Room

10. RHS Garden Wisley

Nigel Wilkinson, dyrektor zarządzający Windermere Lake Cruises, powiedział: „Zawsze z dumą prezentujemy się na tej liście naprawdę światowej klasy atrakcji z całego kraju. Uważamy, że rejs statkiem po Windermere jest kwintesencją tego, co dzieje się w Lake District. Potwierdza to inny, mocny zestaw rocznych danych pasażerów, który plasuje nas w pierwszej dziesiątce w całym kraju.

Oczywiście jest to również fantastyczny sposób transportu pasażerów na całym obszarze w sposób zrównoważony. „Jesteśmy szczególnie zadowoleni ze wzrostu liczby gości zagranicznych w 2017 roku. Ubiegłoroczne przyznanie statusu Światowego Dziedzictwa UNESCO dla Lake District naprawdę pomogło nam przyciągnąć międzynarodowych gości do hrabstwa.”