, październik 27, 2021

0 rezultatów zostało znalezionych

Niedobór pracowników to ból głowy dla pracodawców - raport Izby Handlowej.


  •   1 min lektury
Niedobór pracowników to ból głowy dla pracodawców - raport Izby Handlowej.

Wiodąca organizacja hrabstwa przewiduje, że w tym roku pracodawcy będą mieli trudności z rekrutacją pracowników.

Cumbria Chamber of Commerce twierdzi, że ostatnie kwartalne badanie gospodarcze przeprowadzone przez Brytyjskie Izby Handlowe wykazało, że 81 procent firm produkcyjnych i 70 procent firm usługowych z 6000 przedsiębiorstw, które walczyło o rekrutację, zmagało się z rekrutacją w ostatnich trzech miesiącach 2018 roku.

Rob Johnston, dyrektor generalny Izby Handlowej w Cumbrii, powiedział: „W przypadku producentów w całej Wielkiej Brytanii znalezienie personelu jest teraz tak samo trudne, jak miało to miejsce w jakimkolwiek momencie, odkąd badanie rozpoczęło się 30 lat temu. „W niektórych częściach Kumbrii jest jeszcze trudniej. Eden i South Lakeland mają najniższy wskaźnik bezrobocia w Wielkiej Brytanii.

„Mamy więcej osób przechodzących na emeryturę niż młodych ludzi dołączających do siły roboczej, więc liczba ludności w wieku produkcyjnym w tym kraju maleje.” Izba zachęca pracodawców do większej elastyczności i innowacyjności w poszukiwaniu potencjalnych rekrutów.

Najnowsze wyniki ankiety wskazują, że presja inflacyjna ponownie się rozwija wraz z gwałtownym wzrostem liczby firm, które spodziewają się podnieść ceny w ciągu najbliższych trzech miesięcy. Wzrost cen napędzany jest przez słaby funt, który zwiększył koszty importowanych towarów i surowców. Wzrost i inwestycje pozostają na niezmienionym poziomie.

Johnston powiedział: „Podczas gdy gospodarka nie jest kontraktowana, nie rośnie też w siłę. Biorąc pod uwagę ciągłą niepewność co do tego, jaki rodzaj Brexitu otrzymamy, nie jest zaskoczeniem, że firmy zgłaszają słaby popyt wewnętrzny i inwestycje. „Rząd musi teraz działać, aby zwiększyć zaufanie biznesowe. Jej priorytetem musi być zapewnienie jasności na temat warunków w najbliższym czasie i unikanie bałaganu i chaosu. „

Powiązane Wpisy

You've successfully subscribed to Cumbria.pl
Great! Next, complete checkout for full access to Cumbria.pl
Welcome back! You've successfully signed in
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
Your link has expired.