Nastolatek traci prawo jazdy na 18 miesięcy przez niebezpieczną jazdę, która kończy się pościgiem w Carlisle!

Nastolatek traci prawo jazdy na 18 miesięcy przez niebezpieczną jazdę, która kończy się pościgiem w Carlisle!

Samochód przemieszczał się z prędkością conajmniej 55mph w obszarze o ograniczeniu prędkości do 20mph.

Późna przejażdżka nastolatka w Carlisle przerodziła się w policyjny pościg oraz w rezultacie – wypadek.

Oficer policji osiągnął prędkość 55mph w obszarze ograniczonym do 20mph – osiedle mieszkaniowe Botcherby podczas pościgu za Mark’iem Grayshon’em w porannych godzinach 27 stycznia br.

Prokurat Beccy McGregor podkreśliła w sądzie (Carlisle Crown Court) jak wyżej wspomniany oficer, nawet wtedy, „nie był w stanie dotrzymać tempa” 18-latkowi.

Pani McGregor zaznaczyła, że właścicielka Renault Megane’s zauważyła, że jej kluczyki od auta zniknęły i została powiadomiona o tym, że jej samochód brał udział w kolizji dopiero po wspólnej imprezie ze znajomymi oraz kolegami z pracymi, w których grono zaliczał się Grayshon.

To była niewiarygodnie nierozważna, głupia, niebezpieczna rzecz do zrobienia

Nagranie z kamery radiowozu policyjnego zostało zaprezentowane w sądzie. Na nagraniu widzimy jak Grayshon porusza się Warwick Road zaraz przed złamaniem zasad ruchu drogowego i udaje się w kierunku dzielnicy Botcherby znacznie przekraczając prędkość.

„Wjechał w most, znajdujący się po drugiej stronie drogi” mówiła pani McGregor, która również stwierdziła że „po uderzeniu z auta odpadło koło”. „W tym właśnie momencie, conajmniej 3 pasażerów auta opuściło je i zaczęło uciekać.”

Grayshon, mieszkający na Alexander Street w Carlisle, uciekł ale został szybko zlokalizowany i zatrzymany.