Międzynarodowy targ wraca do Carlisle.

Międzynarodowy targ wraca do Carlisle.

Międzynarodowy targ, który wnosi kolor i kulturę do miasta, rozpocznie działalność od czwartku, 23 sierpnia do poniedziałku, 27 sierpnia 2018 r.

W tym roku rynek zorganizowany przez Market Place Europe i wspierany przez Radę Miasta Carlisle, będzie częścią programu Carlisle’s Fringe.

Kupujący będą zaskoczeni wyborem i ogromną mieszanką autentycznych dań kontynentalnych w centrum miasta.

W ofercie znajdzie się szeroki wybór dań i potraw ulicznych z Hiszpanii, Francji, Niemiec, Włoch, Grecji i Turcji. Również tajskie kluski, pikantne indyjskie curry, rzadkie i egzotyczne mięsa oraz burgery: strusie, z kangurów, dzików i krokodyli. Pojawi się również szereg serów i pieczeni wieprzowych, a także ciasta, ciastka, słodycze i naleśniki.

Bar uliczny, serwujący kontynentalne piwa i wina, otworzy sklep w centrum miasta. Klienci zainteresowani roślinami nie będą zawiedzeni, ponieważ na rynku pojawi się holenderski sprzedawca roślin z szeregiem krzewów, roślin, drzew i cebulek. Będą też dostępne na sprzedaż sztuki i rzemiosła.

Stoiska będą otwarte w godzinach od 9:00 do 20:00 w czwartek, 9:00-21: 00 w piątek, w godzinach 9:00-21:00 w soboty, 10:00-18:00 w niedzielę i 10:00-18:00 w poniedziałek. Pradawna proklamacja będzie recytowana w Market Cross w sobotę, 25 sierpnia o 10 rano. Proklamacja jest deklaracją praw miejskich do organizowania dorocznych targów w sierpniu, pierwotnie przyznanych obywatelom Carlisle w 1352 roku przez Edwarda III.

Pochód, w tym Burmistrz Carlisle Jessica Riddle, oraz inni dostojnicy miejscy przejdą od kościoła św. Cuthberta do krzyża rynku. 10-dniowy program Carlisle Fringe rozpoczyna się w poniedziałek i obejmuje ponad 100 wydarzeń w jedenastu miejscach, w tym w centrum miasta i Starej Straży Pożarnej.

Więcej informacji na stronie www.carlislefringe.co.uk