Loty do Carlisle opóźnione

Loty do Carlisle opóźnione

Loty do Carlisle Lake District Airport nie rozpoczną się do września 2018 r. „Ogromny żal”, że pierwsze regularne loty na lotnisku w poniedziałek zostały odwołane.

Loty z Carlisle Lake District Airport nie wystartują zgodnie z planem w najbliższy poniedziałek. Stobart Group ogłosił dzisiaj, że „rosnący globalny niedobór wykwalifikowanego personelu kontroli ruchu lotniczego” oznacza, że ​​regularne loty nie odbędą się do września. W związku z tym port lotniczy nie jest w stanie otworzyć komercyjnego połączenia lotniczego w planowanym dniu rozpoczęcia 4 czerwca. Zostało to przełożone na 3 września.

Kate Willard, dyrektor ds. Projektów korporacyjnych w Stobart Group, powiedziała: „Z ogromnym żalem musimy poinformować, że uruchomienie zaplanowanych usług z lotniska Carlisle Lake District zostało opóźnione. „Ten duży projekt uruchomienia usług lotniczych z nowego lotniska opiera się nie tylko na kompletnej infrastrukturze lotniska, ale także na pełnym zestawie niezbędnego personelu operacyjnego.

„Niestety, zmieniające się okoliczności związane z personelem oznaczają, że nie można ukończyć tego na czas, aby lotnisko otrzymywało zaplanowane loty zaplanowane na 4 czerwca, pomimo wszelkich możliwych ludzkich starań. „Wiemy, jak wiele to lotnisko oznacza dla mieszkańców Cumbrii, Południowej Szkocji i całego regionu Północno-Zachodniego i pozostajemy całkowicie i szczerze zaangażowani we współpracę ze wszystkimi naszymi partnerami w kierunku nowej wrześniowej daty premiery”.

Stobart Group oświadczył, że ​​kontynuuje współpracę ze wszystkimi zainteresowanymi stronami, w tym z Urzędem Lotnictwa Cywilnego, a firma Loganair informuje dziś pasażerów, których dotyczy problem. Grupa stwierdziła, że ​​jest „pewna siebie”, że zmieniona data premiery jest „praktyczna i możliwa do osiągnięcia”.

W międzyczasie lotnisko w Carlisle Lake District będzie nadal otwarte dla ruchu lotnictwa ogólnego, wymagając mniejszego poziomu kontroli ruchu lotniczego niż to wymagane do obsługi regularnych usług. Dyrektor zarządzający Loganair, Jonathan Hinkles, powiedział: „Wraz z naszymi partnerami, Stobart Aviation, niechętnie musieliśmy podjąć decyzję o opóźnieniu rozpoczęcia lotów do Londynu Southend, Dublina i Belfastu.

„Jest to ogromnie rozczarowujące dla wszystkich, a zwłaszcza dla naszych klientów. W pełni angażujemy się we współpracę z Stobart Aviation, aby we wrześniu rozpocząć regularne komercyjne usługi od Carlisle Lake District. „Ciężko pracujemy, aby poinformować wszystkich pasażerów i całkowicie doceniamy frustrację, jaką zakłócenia w planach podróży mogą powodować.

Podjęliśmy decyzję o opóźnieniu do września, aby zapewnić najwyższy poziom pewności, że nowa docelowa data wprowadzenia usług zostanie spełniona, umożliwiając podróżującym klientom rezerwowanie z zaufaniem.

” Wszyscy pasażerowie kontaktują się z liniami lotniczymi i mają możliwość pełnego zwrotu kosztów lub pomocy przy alternatywnych lotach z Manchesteru lub Glasgow zgodnie z wyborem klienta. Dla tych, którzy planują wziąć udział w uroczystościach inauguracyjnych na lotnisku Carlisle Lake District w dniu 4 czerwca, będą one miały miejsce w poniedziałek 3 września.