Lokalne wybory do Rady Miasta.

Lokalne wybory do Rady Miasta.

Dziś 3 maja lokale wyborcze są otwarte na wybory do Rady Miejskiej Carlisle

W sumie 17 miejsc jest do zdobycia, gdy toczy się bitwa o kontrolę nad radą miejską.

Jest 17 miejsc do zdobycia w radzie z pośród 60 kandydatów, którzy zgłosili swój zamiar kandydowania. Partia Pracy jest obecnie największą partią w radzie, zajmując połowę z 52 mandatów. Konserwatyści są drugą co do wielkości partią w sali rady z 21 mandatami. Liberalni demokraci mają jedno miejsce i są cztery niezależne. Aby mieć większość, każda partia potrzebowałaby 27 miejsc.

Jason Gooding, dyrektor naczelny Rady Miasta Carlisle, powiedział: „Stawianie krzyżyka w kwadraciku może wydawać się proste, ale jest wiele rzeczy, które wyborcy muszą wziąć pod uwagę, aby być gotowymi na lokalne wybory w maju. „Twoja karta wyborcza powie ci lokalizację lokalu wyborczego. Więcej informacji znajdziesz i jak wziąć udział w głosowaniu na: www.yourvotematters.co.uk. „Głosujący mogą również skontaktować się z naszym zespołem ds. Usług wyborczych z innymi pytaniami.”

Ludzie nie muszą zabierać ze sobą swoich kart wyborczych do lokalu wyborczego. Ale zachęca się ludzi, aby przywieźli je ze sobą, aby proces był szybszy. Tylko osoby, które zarejestrowały się już w głosowaniu, mogą głosować. Barbara Lines, dyrektor regionalny Komisji Wyborczej w północnej Anglii, powiedziała: „Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 22. „Wyborcy, którzy zdecydowali się głosować pocztą, muszą upewnić się, że ich pocztowe karty do głosowania zostaną zwrócone do godz. 22.00 i mogą oddać je w swoim lokalu wyborczym, jeśli nie mają czasu na zwrot go pocztą.”