Kumbryjscy kierowcy z ponad 12 punktami na prawku - ilu z nich mieszka blisko ciebie?

Kumbryjscy kierowcy z ponad 12 punktami na prawku - ilu z nich mieszka blisko ciebie?

Kumbryjscy kierowcy z ponad 12 punktami na prawku – ilu z nich mieszka blisko ciebie? Analiza wykazała, że ​​liczba kierowców w całym regionie Cumbrii przekroczyła 12 punktów.

Wyniki kierowców w Cumbrii zaowocowały co najmniej 12 punktami karnymi za prawo jazdy – punktem wyzwalającym zakaz ruchu na drogach – z liczbą ponad 15 wykroczeń.

Nowo zebrane dane ujawniły po raz pierwszy, ile osób w hrabstwie ma wiele punktów na swoim prawie jazdy, a także obszar kodu pocztowego, w którym mieszkają. Pokazuje on, że pojedynczy kierowca w Barrow ma 24 punkty na swoim prawku, a 20 mieszkańców w Carlisle zgromadziło co najmniej 12 punktów – w tym sześciu, z co najmniej 15.

Kumbryjscy kierowcy z ponad 12 punktami na licencji – ilu z nich mieszka blisko ciebie? Analiza wykazała, że liczba kierowców w całym regionie Cumbrii przekroczyła 12 punktów.

Wyniki kierowców w Cumbrii zaowocowały co najmniej 12 punktami karnymi za prawo jazdy – punktem wyzwalającym zakaz ruchu na drogach – z liczbą ponad 15 wykroczeń.

Nowo zebrane dane ujawniły po raz pierwszy, ile osób w hrabstwie ma wiele punktów na swoim prawie jazdy, a także obszar kodu pocztowego, w którym mieszkają.

Pokazuje on, że pojedynczy kierowca w Barrow ma 24 punkty na swoim prawku, a 20 mieszkańców w Carlisle zgromadziło co najmniej 12 punktów – w tym sześciu, z co najmniej 15.

Nie jest jasne, czy wszyscy zostali pozbawienia prawa jazdy, czy też pozwolono im zachować swoje prawka.

Uważa się jednak, że około 10 000 kierowców w całym kraju ma prawo zachować licencję pomimo posiadania nadmiernej liczby punktów.

Większość osób, które uzyskały więcej niż 12 punktów na swoim prawie jazdy w ciągu trzech lat, zazwyczaj otrzymuje sześciomiesięczny zakaz jazdy.

Istnieją wyjątki od tej reguły, ale te przypadki są rzadkie i mogą być uzgodnione przez sędziego tylko w wyjątkowych okolicznościach.

Z trzema przyznanymi punktami za przestępstwo przekroczenia prędkości i cięższymi zarzutami dla osób uznanych za winne popełnienia przestępstw, takich jak prowadzenie pojazdu bez należytej staranności i uwagi, lub prowadzenie pojazdu bez ważnego świadectwa MOT lub ubezpieczenia, ci, którzy nie przestrzegają przepisów, mogą szybko znaleźć się w sytuacji ograniczonej tylko używania środków transportu publicznego.

Były magistrat Cumbrii, z siedzibą w południowej części hrabstwa, powiedział, że indywidualne okoliczności były brane pod uwagę w każdym przypadku, gdy należało rozważyć zakaz prowadzenia pojazdów.

„Sędziowie będą słuchać tego, co oskarżony ma do powiedzenia, ale powinni założyć, że przychodzą do sądu, aby nam powiedzieć, dlaczego nie powinni mieć zabierane prawo jazdy.

„Jeśli okoliczności są naprawdę wyjątkowe, mogą zachować swoje prawo jazdy”.

Rzecznik prasowy organizacji charytatywnej Brake powiedział, że 12 punktów powinno skutkować natychmiastowym zabranie prawa jazdy, bez wyjątków.

Dodał: „To haniebne, że kierowcy ci wciąż jeżdżą po naszych drogach, mimo że zgromadzili 12 punktów lub więcej.

„Ci niebezpieczni powtarzający się przestępcy otrzymali wiele okazji do zmiany sposobu jazdy, ale nadal narażają swoje życie na ryzyko przez całkowite lekceważenie prawa.

„Ta sytuacja stanowi kpinę z systemu punktów karnych, a rząd musi podjąć działania i zapewnić wszystkim kierowcom, którzy mają więcej niż 12 punktów, automatyczny zakaz jazdy”.

Komisarz ds. Przestępczości w Cumbria, Peter McCall, powiedział, że nadmierna prędkość była poważną obawą w całym hrabstwie – i chciał ją zobaczyć.

Powiedział: „Prędkość i antyspołeczna jazda to jedna z najważniejszych kwestii, które ludzie podnoszą ze mną.

„Nie tylko ta niebezpieczna, ale i antyspołeczna jazda może uczynić życie nieszczęśliwym dla mieszkańców i dlatego jestem zdecydowany włożyć więcej środków w tę sprawę.

„Na przykład niedawno sfinansowałem dodatkowe pistolety laserowe, z których korzystali wolontariusze w lokalnych społecznościach, a jednym z powodów zwiększenia podatku lokalnego było zainwestowanie w oficerów, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym drogom.

Pan McCall powiedział, że był na patrolu z oficerami ruchu.

„Wiem, że każdego dnia nasi oficerowie chcą bezpiecznych dróg dla hrabstwa, zatrzymując kierowców, którzy popełniają wykroczenia lub kierując pojazdami uszkodzonymi, i wykonują dużo aktywnej pracy, aby nagłośnić niebezpieczeństwa związane z jazdą z nadmierną prędkością” dodał.

„Kluczem do tego jest to, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za myślenie o naszej jeździe, bardzo łatwo jest nam stracić koncentrację, kiedy nasza prędkość jest nadmierna.

„Będziemy nadal utrzymywać wyraźną wiadomość dla kierowców, że policja w Kumbrii nie będzie tolerować tych, którzy jeżdżą nieodpowiedzialnie – a ci, którzy to robią, nie tylko narażają własne życie, ale także innych, niewinni ludzie są narażeni na ryzyko – i to jest po prostu nie do zaakceptowania. „

Punkty karne – jak to działa?

Możesz otrzymać punkty karne, jeśli popełnisz wykroczenie drogowe. Liczba ta różni się w zależności od danego przestępstwa, ale zwykle wynosi trzy punkty za przekroczenie prędkości, trzy punkty za wadliwą oponę lub do 11 punktów za spowodowanie śmierci w wyniku niebezpiecznej jazdy.

Większość pozostaje na licencji przez cztery lata, chociaż prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu lub narkotyków pozostanie na przez 11 lat. Kierowcy są zwykle zdyskwalifikowani za zdobycie 12 punktów w ciągu trzech lat. Ale jest inaczej w przypadku nowych kierowców, którzy zostaną zdyskwalifikowani, jeśli otrzymają sześć punktów w ciągu pierwszych dwóch lat.

Tysiące przyłapanych na przejeżdżaniu przez Kumbrię w ciągu zaledwie trzech lat. Stałe fotoradary w Cumbrii w ciągu ostatnich trzech lat przyłapały ponad 61 000 kierowców.

Najczęściej fotografujący złapał ponad 17 000 kierowców w tym okresie.

Ale dwie z nich wykryły po prostu ponad 1000 łamiących prawo kierowców.

Środki pieniężne wypłacane z grzywny wracają do skarbu państwa.

Cumbria ma dziewięć miejsc z aparatem fotograficznym rozsianych po całym hrabstwie.

Każdy zawiera dwa monitory, aby obserwować kierowców w obydwie strony.

Omawiane kamery były początkowo umieszczane w znanych czarnych punktach wypadków.

Umieszczone są:

Salthouse Road, Barrow

Millside na A590 na południu hrabstwa

A591 w Ings, niedaleko Kendal

A65 przy Kirkby Lonsdale w południowej części Kumbrii

Howgate w zachodniej Kumbrii

Low Row, na autostradzie A69, niedaleko Brampton

Warwick Bridge, na autostradzie A69, niedaleko Carlisle

Istnieją również dwie kamery sprawdzające średnią prędkość.

Jeden został zainstalowany przy robotach drogowych na autostradzie A66 w Marron Bridge, drugi znajduje się we wschodniej części hrabstwa Kirkby Thore.

Rzecznik policji powiedział: „Fotoradary są istotnym narzędziem, które pomaga zachować bezpieczeństwo dróg w Kumbrii.

„Łapią one tych, którzy jeżdżą na nieodpowiednio i często z nadmierną prędkością, a także działają odstraszająco na tych kierowców, którzy w przeciwnym razie mogliby przekroczyć ograniczenie prędkości.

„Szybkość to jeden z czterech śmiertelnych czynników, które przyczyniają się do śmierci na naszych drogach.

„Inni nie zapinają pasów bezpieczeństwa, czy jeżdżą pod wpływem alkoholu czy narkotyków czy rozpraszają się często gdy kierowca korzysta z telefonu komórkowego.”