, październik 26, 2021

0 rezultatów zostało znalezionych

Konferencja grup i mniejszości narodowych w Carlisle.


  •   2 min lektury
Konferencja grup i mniejszości narodowych w Carlisle.

W czwatek 18 października 2018 roku odbyła się konferencja organizacji Multicultural Carlisle na którą zostali zaproszeni przedstawiciele różnych organizacji z Cumbrii, grup etnicznych i mniejszości narodowych. Również i naszą polską społeczność reprezentowali przedstawiciele stowarzyszenia polonijnego Vistula z Cumbrii.

Głównym mottem organizacji Multicultural Carlisle jest dzielenie się podobieństwami i celebrowanie różnorodności. Oczywiście jest to wielki skrót ale jak wiele mówiący. W Cumbrii mamy sporo różnej mniejszości narodowych czy grup etnicznych. Widzimy ich codziennie przechodząc przez ulicę czy robiąc zakupy w sklepie. Głównym celem tej konferencji było pokazanie różnych doświadczeń jakie poszczególne grupy mają.

Osobą, która reprezentowała podczas przemowy i dyskusji był Jarosław Jakubiak. Wspierany przez Małgorzatę Johnson, Jakuba Janika, Katarzynę Pyszorę oraz Magdalenę Cromwell. Przedstawił sytuację polskiej szkoły sobotniej w Carlisle. To było cenne doświadczenie gdyż nie wszyscy tu w Cumbrii wiedzą, że polska społeczność potrafi organizować się i jednocześnie szerzyć kulturę i tradycję języka polskiego tu na obczyźnie. Wspomniał też o wspólnej historii Polski i Wielkiej Brytanii podczas II Wojny Światowej kiedy nasi polscy lotnicy z dywizjonu 303 bronili brytyjskiego nieba przed nazistowskimi Niemcami.

Jeśli czujesz, że chciałbyś dopomóc w działaniach Vistuli zapraszam Cię do kontaktu. Jeśli chciałbyś wstąpić w szeregi naszej organizacji również zapraszam. Chcemy wspólnie zrobić coś dla naszych dzieci, lokalnej społeczności jako Polacy. Pokazać się w szerszym gronie, promować naszą kulturę i tradycję tu na obczyźnie. To już się dzieje na całym świecie. Zróbmy i my to samo tu w Cumbrii.

Powiązane Wpisy

You've successfully subscribed to Cumbria.pl
Great! Next, complete checkout for full access to Cumbria.pl
Welcome back! You've successfully signed in
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
Your link has expired.