Jerome Boateng opuści Bayern Monachium? Szefom klubu nie spodobały się jego wypowiedzi

Jerome Boateng opuści Bayern Monachium? Szefom klubu nie spodobały się jego wypowiedzi

Jerome Boateng może odejść z Bayernu Monachium – poinformował niemiecki dziennik „BILD”. Bawarczycy już szukają następcy stopera, którego niedawne wypowiedzi nie spodobały się szefom mistrza Niemiec. Jednym z kandydatów jest Matthijs de Ligt z Ajaksu Amsterdam, jeden z najbardziej utalentowanych środkowych obrońców na świecie.

Słowa wypowiedziane przez Jerome’a Boatenga w rozmowie z magazynem „Socrates” nie zostały przyjęte przez szefów Bayernu Monachium. – W tym klubie przeżyłem już wszystko. Pomału zbliżam się do punktu, w którym muszę sobie odpowiedzieć na dwa pytania: czego jeszcze nie osiągnąłem? I czy rzeczywiście do końca kariery chcę zdobywać te same trofea w Bayernie? – zastanawiał się 29-latek.

Jak czytamy w gazecie „BILD”, szefowie Bayernu Monachium rozważają sprzedaż swojego podstawowego obrońcy. Ta kwestia pojawiła się już latem ubiegłego roku. Wówczas oferty jednak się nie pojawiły, bowiem stoper był kontuzjowany, i temat ucichł. Teraz znowu staje się gorący.

Niemiecki dziennik informuje, że w roli następcy Boatenga Bayern widzi Matthijsa de Ligta. Rewelacyjny 18-latek z Ajaksu Amsterdam jest uważany za jeden z największych talentów na świecie na pozycji środkowego obrońcy. Stoper został najmłodszym piłkarzem w historii, który założył opaskę kapitańską holenderskiej ekipy. De Ligt jest wyceniany na 25 milionów euro, ale wydaje się, że Ajax może oczekiwać za niego znacznie więcej pieniędzy. Po pierwsze ze względu na długość kontraktu, po drugie – interesują się nim praktycznie wszystkie wielkie kluby, w tym np. FC Barcelona, która od dawna śledzi jego postępy.

Jerome Boateng w tym sezonie rozegrał 31 meczów w barwach Bayernu Monachium. Zdobył w nich dwie bramki i miał cztery asysty. Sporą część obecnego sezonu 29-latek stracił jednak z powodu mniej lub bardziej poważnych kontuzji.