, październik 15, 2021

0 rezultatów zostało znalezionych

Jak aplikować o status osoby osiedlonej ? (settle status)


  •   1 min lektury
Jak aplikować o status osoby osiedlonej ? (settle status)

W związku z faktem, że Wielka Brytania planuje opuścić UE, wszyscy obywatele krajów UE są zobowiązani do aplikowania o status osoby osiedlonej. Pisaliśmy już o tym w tym artykule kliknij tu wcześniej na czym to polega.

Do kiedy należy aplikować ? Jeżeli UK wyjdzie z UE z umową to mamy czas do 30 czerwca 2021 r. Jeżeli bez umowy to 31 grudnia 2020 r. Po tym czasie osoby, które nie dokonają rejestracji będą przebywały nielegalnie i mogą spotkać się z konsekwencjami w postaci wydalenia z Wielkiej Brytanii. W momencie pisania tego artykułu opłaty za aplikacje zostały wycofane więc nie kosztują nas nic.

Aby aplikować należy ściągnąć sobie na telefon aplikację. Więcej info przedstawia poniższy filmik w języku polskim. Home Office nie przewiduje aplikacji w formie papierowej. Wszystko odbywa się drogą elektroniczną.

Więcej info w jezyku angielskim znajdziecie tutaj: https://www.gov.uk/settled-status-eu-citizens-families/applying-for-settled-status

W przypadku pytań i nie zrozumienia jakieś kwestii prosimy o kontakt mailowy: admin@cumbria.pl to z chęcią odpowiemy na każde pytanie.

Powiązane Wpisy

You've successfully subscribed to Cumbria.pl
Great! Next, complete checkout for full access to Cumbria.pl
Welcome back! You've successfully signed in
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
Your link has expired.