, październik 12, 2021

0 rezultatów zostało znalezionych

Ile zarobił Kamil Stoch? Niesamowity sezon. Ale nagrody za TCS? "Kurde, lipne"


  •   2 min lektury
Ile zarobił Kamil Stoch? Niesamowity sezon. Ale nagrody za TCS? "Kurde, lipne"

Nagrody w Turnieju Czterech Skoczni nie są adekwatne do rangi, prestiżu i wysiłku, jaki trzeba włożyć w jego wygranie – mówił Kamil Stoch po swoim rekordowym, także pod względem finansowym, sezonie skoków narciarskich. W sumie na jego konto trafiło 1,4 mln zł.

30-latek z Zębu ogromne zarobki, jak na skoki narciarskie, zawdzięcza swojej fenomenalnej formie, ale też kumulacji ważnych imprez w sezonie oraz dodatkowym seriom zawodów, za które przysługują wysokie premie.

645 tys. zarobił Kamil Stoch z nagród w samych konkursach Pucharu Świata. Do tego doszły premie za zwycięstwa w cyklach Raw Air (252 tys. zł), Planica 7 (72 tys. zł), Willingen 5 (105 tys. zł) oraz Turnieju Czterech Skoczni (72 tys. zł). Indywidualne srebro i brąz w drużynie podczas MŚ w lotach powiększyły jego konto o 120 tys. złotych, a złoto indywidualnie i brąz w drużynie na igrzyskach w Pjongczangu to dodatkowe 157,5 tys. zł.

W sumie Stoch w tym sezonie zarobił 1,4 mln złotych. To rekordowa suma!

Stoch skrytykował jednak wysokość puli nagród w Turnieju Czterech Skoczni. Niemiecko-austriacka impreza jest piekielnie trudna, cieszy się niesamowitym prestiżem, ale pod względem wypłat dla skoczków nie imponuje. Zwłaszcza w porównaniu z cyklami Raw Air czy Willingen 5.

– Dzięki takim turniejom mamy więcej możliwości do rywalizacji, sprawdzenia się i też nagrody są lepsze. Bo te za Turniej Czterech Skoczni to kurde lipne. A za Planica 7 czy Raw Air to można naprawdę… Przynajmniej wiemy, o co walczymy – mówił Stoch w TVP w sobotę.

Dzień później ze swoich słów się nie wycofał, choć, jak sam przyznał, mógł się wypowiedzieć w bardziej elegancki sposób. – Tak powiedziałem i nie będę się wypierał, bo zostało to nagrane. Mogłem jednak wyrazić to w bardziej wyważony sposób. Powiedzmy, że nagrody w Turnieju Czterech Skoczni nie są adekwatne do rangi, prestiżu i wysiłku, jaki trzeba włożyć w jego wygranie. Te zawody są medialnie napompowane pod niebiosa, a jeśli chodzi o nagrody, my zawodnicy tego nie odczuwamy – cytują Stocha Sportowe Fakty.

You've successfully subscribed to Cumbria.pl
Great! Next, complete checkout for full access to Cumbria.pl
Welcome back! You've successfully signed in
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
Your link has expired.