HIGH STREET- zamknięcia czy zmiany?

HIGH STREET- zamknięcia czy zmiany?

Czytając najnowsze doniesienia o zamknięciu New Look w Carlisle, usunięciu KFC z pasażu The Lanes i mocnych informacjach o redukcji sklepów sieci Claire’s i WHSmith na terenie UK można odnieść wrażenie, że nasza Cumbria pustoszeje. Nic bardziej mylnego! Nasze miasta rozwijają się i budują . Na nowy budynek KFC który będzie się znajdować na Harraby Green już wydano pozwolenie, niewiele dalej bo na London Road ma znajdować się kolejna restauracja sławnej sieciówki czyli McDonald’s.

Dla tych którzy preferują bardziej zdrowy tryb życia w St Nicholas Gates Retail Park na London Road po opuszczonym od kilku lat salonie obuwniczym powstanie siłownia grupy THE GYM GROUP która ma być czynna 24h/dobę.

Dla zmęczonych którzy chcieliby nieco odpocząć a nie do końca potrafią się zdecydować czy wolą morze czy góry to już niedługo powstanie nowy kompleks hotelowy na 78 pokoi firmy Travelodge w Workington, tym samym tworząc 95 nowych miejsc pracy.

Czasem zmiany są potrzebne, jedne miejsca handlowo usługowe chylą się ku zamknięciu natomiast nowe firmy będą napływały żeby zapełnić lukę która powstanie. Zapewne Cumbria która wcześniej trochę wolniej rozwijała się w porównaniu do południowych regionów Anglii w tej chwili przeżywa dość dynamiczne zmiany, co na pierwszy rzut oka mogłoby niepokoić, ale jak na razie tylko zachęca do śledzenia sytuacji na głównych ulicach naszych miast.