, październik 19, 2021

0 rezultatów zostało znalezionych

Dyżur Konsularny w Carlisle


  •   2 min lektury
Dyżur Konsularny w Carlisle

Informujemy, że w dniu 9 listopada 2019 r. (sobota)

w godzinach 9-18:00 odbędzie się dyżur konsularny w Carlisle.

MIEJSCE DYŻURU:

St Cuthbert’s Catholic Primary School

Victoria Road, Carlisle, CA1 2UE

(Informacja dla osób przyjeżdżających na dyżur samochodem: w miejscu gdzie odbędzie się dyżur są do dyspozycji miejsca parkingowe).

W tym dniu przyjmowane będą wnioski o wszystkie rodzaje paszportów – dla dzieci i dorosłych.

Jednocześnie informujemy, że miejsca na platformie e-konsulat na wizytę podczas dyżuru konsularnego w Carlisle zostaną udostępnione w niedzielę 27 października br. o godz. 15:00.

OPŁATY

Opłaty paszportowe w trakcie dyżuru będą przyjmowane tylko i wyłącznie w postaci postal order wystawionego na „Consulate General of the Republic of Poland in Manchester” na kwotę równoważną opłacie za paszport.

UWAGA: Nie będzie możliwości wniesienia opłaty gotówką lub kartą.

Wysokość opłat za paszport:

  • paszport 10-letni dla osoby dorosłej – 88 GBP, (jeżeli poprzedni paszport został utracony lub zniszczony z przyczyn zawinionych przez posiadacza – 262 GBP),
  • paszport 10-letni ze zniżką dla uczniów, studentów, emerytów, rencistów, inwalidów oraz kombatantów (na podstawie dokumentów potwierdzających prawo do ulgi) – 44 GBP,
  • paszport 5-letni (do 13 roku życia) – 28 GBP, (jeżeli poprzedni paszport został utracony lub zniszczony z przyczyn zawinionych przez opiekuna osoby małoletniej – 167 GBP),
  • pierwszy paszport tymczasowy dla dziecka 24 GBP.

KOPERTY DO WYSYŁKI PASZPORTÓW

Do wniosku należy również dołączyć „kopertę next day special delivery”, opłaconą (paid up to) lub z naklejonym znaczkiem special delivery i poprawnie zaadresowaną, w której zostanie przesłany gotowy paszport.

Zarówno opłatę w postaci postal order”, jak również „kopertę next day special delivery” należy zakupić na poczcie przed spotkaniem z konsulem.

WAŻNE: Przed spotkaniem należy zapoznać się z informacją dotyczącą zasad składania wniosków w sprawach paszportowych oraz wymaganych dokumentów znajdującą się na stronie urzędu www.manchester.msz.gov.pl w zakładce INFORMACJE KONSULARNE. Rejestracja w systemie e-konsulat oznacza, że wnioskujący zapoznał się z tabelą opłat konsularnych, zasadami składania wniosków i dokumentami, które są wymagane przy ubieganiu się o paszport.

Powiązane Wpisy

You've successfully subscribed to Cumbria.pl
Great! Next, complete checkout for full access to Cumbria.pl
Welcome back! You've successfully signed in
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
Your link has expired.