Dni bezpłatnego poradnictwa prawnego i emerytalno-rentowego w Manchesterze i Nottingham.

Dni bezpłatnego poradnictwa prawnego i emerytalno-rentowego w Manchesterze i Nottingham.

Uprzejmie informujemy, że w dniach:

Sobota, 7 grudnia 2018 r. w godz. 10:00-17:00 w Manchesterze (Konsulat)

*********************************************************************

Niedziela, 8 grudnia 2018 r. w godz. 12:00-17:00 w Nottingham (Parafia Polska)

Sala Parafialna przy Kościele Matki Bożej Częstochowskiej 2 Sherwood Rise, NG7 6JN

*********************************************************************

Odbędzie się akcja „Dni poradnictwa prawnego i emerytalno-rentowego w obliczu Brexit’u przygotowana przez Konsulat w Manchesterze wespół z Okręgową Izbą Radców Prawnych w Warszawie oraz Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Będą to 2 sesje bezpłatnych porad prawnych radców prawnych specjalizujących się w prawie polskim oraz porad emerytalno-rentowych specjalistów z ZUS.

Porady będą udzielane z zakresu m.in. prawa cywilnego, rodzinnego, opiekuńczego, spraw alimentacyjnych, majątkowych, prawa spadkowego, gospodarczego, emerytur i rent. Możliwym będzie także spotkanie z konsulami wydziału spraw prawnych i pomocy konsularnej i bezpośrednia rozmowa na tematy z zakresu pomocy konsularnej.

Z akcji może skorzystać każdy obywatel polski.

W ramach akcji odbędzie się spotkanie ogólne, na którym przedstawione zostaną zagadnienia ogólne związane z Brexit-em i ewentualnymi kwestiami prawnymi i emerytur i rent. Po spotkaniu odbędą się spotkania indywidualne z ekspertami. To szansa na swobodną rozmowę i uzyskanie pomocnych informacji, które pozwolą osobom poradzić sobie z niezałatwionymi sprawami i problemami prawnymi w Polsce, zabezpieczyć prawa do emerytury z Polski i/lub z Wielkiej Brytanii i ewentualnie przygotować się na brexit lub powrót do Polski.

Podczas spotkań będzie również możliwość złożenia i uwierzytelnienia na miejscu konta na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). Konto umożliwia „załatwianie” spraw w ZUS-ie z każdego kraju na świecie. Niezbędny jest jedynie dostęp do Internetu. Więcej informacji nt. konta PUE ZUS znajda Państwo na poniższych stronach:

https://www.zus.pl/puehttps://www.zus.pl/portal/logowanie.npihttps://www.zus.pl/pue/rejestracja

Szczegóły na temat akcji można znaleźć na stronie internetowej Konsulatu, twitterze i facebooku.

Zgłoszenia osoby powinny kierować e-mailem na adres: manchester.prawny@msz.gov.pl. Wysłanie zgłoszenia gwarantuje udział w spotkaniu indywidualnym. Osoby wcześniej niezgłoszone, a które przyjdą na spotkanie, będą przyjmowane na rozmowy indywidualne w miarę możliwości.