Blokady na kołach w Carlisle na niezarejestrowane pojazdy.

Blokady na kołach w Carlisle na niezarejestrowane pojazdy.

Blokady na kołach w Carlisle na niezarejestrowane pojazdy.

DVLA i Policja „zaskoczeni” skalą problemu w mieście.

Policja i DVLA są zaskoczene liczbą niezarejestrowanych pojazdów, które znaleźli na drogach Carlisle. Operacja kierowana na niezarejestrowane pojazdy ujrzała w tym miesiącu 64 pojazdy zablokowane w mieście za brak podatku drogowego. Operacja trwała dwa dni. Większość właścicieli zapłacili grzywnę, aby odblokować swoje pojazdy, ale 11 zostało zajętych i odholowanych na policyjny parking.

Suzy Issac, z DVLA Gateshead, powiedziała: „To jest największa liczba zablokowanych pojazdów, które kiedykolwiek w ciągu dwóch dni namierzyliśmy i byliśmy bardzo zaskoczeni skalą tego procederu.” Sierżant Chris Blain, z policji w Carlisle, powiedział: „Współpracujemy z partnerami z zespołów, które nadzorują miejskie parkingi zarówno od Rady Miasta Carlisle, jak i od Rady Hrabstwa Cumbria, która wniosła sprawę niezarejestrowanych pojazdów.

„Nie znaliśmy skali problemu, dopóki DVLA nie odwiedziła miasta w pierwszym tygodniu maja. „Będziemy nadal współpracować z DVLA i partnerami, ponieważ doskonale zdaję sobie sprawę, że jest to problem dla wielu mieszkańców i kierowców”. Dodał: „Niektóre z tych pojazdów były nieubezpieczone, co oczywiście jest wielkim powodem do niepokoju dla innych przestrzegających prawo kierowców.

Przestępstwem jest również nieprawidłowe zarejestrowanie pojazdu, co może prowadzić do kary grzywny”. Sgt Blain powiedział, że notoryczni przestępcy również są celem ataków. Kolejne kontrole będą przeprowadzane wkrótce, ostrzegł.