78 rocznica bitwy o Anglię

78 rocznica bitwy o Anglię

„Nigdy w dziejach wojen tak liczni nie zawdzięczali tak wiele tak nielicznym” – Winston Churchill o polskich pilotach, których niewiarygodna postawa bardzo pomogła w bitwie o Anglię.

15 września kolejna rocznica tej jakże dramatycznej potyczki powietrznej, w której polskie dywizjony Dywizjon 302 & Dywizjon 303 odegrały jakże znaczącą rolę.

Już po raz czwarty Hurricane of Hearts przy udziale wieloletniego sponsora Motion Signs Ltd podejmuje realizację niezwykle ważnego i równie ciekawego projektu: „SZACHOWNICA LOTNICZA SYMBOLEM PRZYJAŹNI POLSKO – BRYTYJSKIEJ IV”.

78 lat temu polscy piloci u boku brytyjskich walczyli z nazistowskimi siłami powietrznymi Luftwaffe. Polacy wykazali się wielką odwagą, walecznością, a ponadto dużą skutecznością w walce z wrogiem.

To właśnie te wydarzenia upamiętnia po raz kolejny wspaniała inicjatywa Hurricane of Hearts. 150.000 naklejek z polską flagą lotniczą – „szachownicą” – będzie dystrybuowanych w Londynie i w jego okolicach.

Spotkamy je w polskich sklepach, kościołach, klubach, restauracjach, szkołach, instytucjach kulturalnych.

W Carlisle będziecie mogli się zaopatrzyć w nie w Polskiej Szkole Sobotniej 15 września 2018 r od godziny 9.00 do 13.00. Vistula Polish Community Association in Cumbria jest zaszczycona, że będzie mogła wspierać i promować wspaniałą inicjatywę.

Naklejki warto umieścić w widocznym miejscu, oddając hołd wspaniałym ludziom, którzy w znacznym stopniu pomogli zatrzymać bardzo możliwą inwazję hitlerowskich Niemiec na Wyspy.

Chwała i cześć bohaterom!!!

Ogromne słowa uznania skierować należy do organizacji Hurricane of Hearts na czele z Dagmarą Chmielewską, która dzięki tej akcji ma jakże pozytywny wpływ także na poprawę stosunków polsko – angielskich, co staje się szczególnie istotne w dzisiejszej rzeczywistości.