, wrzesień 25, 2021

0 rezultatów zostało znalezionych

78 rocznica bitwy o Anglię


  •   1 min lektury
78 rocznica bitwy o Anglię

„Nigdy w dziejach wojen tak liczni nie zawdzięczali tak wiele tak nielicznym” – Winston Churchill o polskich pilotach, których niewiarygodna postawa bardzo pomogła w bitwie o Anglię.

15 września kolejna rocznica tej jakże dramatycznej potyczki powietrznej, w której polskie dywizjony Dywizjon 302 & Dywizjon 303 odegrały jakże znaczącą rolę.

Już po raz czwarty Hurricane of Hearts przy udziale wieloletniego sponsora Motion Signs Ltd podejmuje realizację niezwykle ważnego i równie ciekawego projektu: „SZACHOWNICA LOTNICZA SYMBOLEM PRZYJAŹNI POLSKO – BRYTYJSKIEJ IV”.

78 lat temu polscy piloci u boku brytyjskich walczyli z nazistowskimi siłami powietrznymi Luftwaffe. Polacy wykazali się wielką odwagą, walecznością, a ponadto dużą skutecznością w walce z wrogiem.

To właśnie te wydarzenia upamiętnia po raz kolejny wspaniała inicjatywa Hurricane of Hearts. 150.000 naklejek z polską flagą lotniczą – „szachownicą” – będzie dystrybuowanych w Londynie i w jego okolicach.

Spotkamy je w polskich sklepach, kościołach, klubach, restauracjach, szkołach, instytucjach kulturalnych.

W Carlisle będziecie mogli się zaopatrzyć w nie w Polskiej Szkole Sobotniej 15 września 2018 r od godziny 9.00 do 13.00. Vistula Polish Community Association in Cumbria jest zaszczycona, że będzie mogła wspierać i promować wspaniałą inicjatywę.

Naklejki warto umieścić w widocznym miejscu, oddając hołd wspaniałym ludziom, którzy w znacznym stopniu pomogli zatrzymać bardzo możliwą inwazję hitlerowskich Niemiec na Wyspy.

Chwała i cześć bohaterom!!!

Ogromne słowa uznania skierować należy do organizacji Hurricane of Hearts na czele z Dagmarą Chmielewską, która dzięki tej akcji ma jakże pozytywny wpływ także na poprawę stosunków polsko – angielskich, co staje się szczególnie istotne w dzisiejszej rzeczywistości.

Powiązane Wpisy

You've successfully subscribed to Cumbria.pl
Great! Next, complete checkout for full access to Cumbria.pl
Welcome back! You've successfully signed in
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Success! Your billing info is updated.
Billing info update failed.
Your link has expired.