60 miejsc pracy w Penrith zagrożonych z powodu zmian w Domino's Pizza!

60 miejsc pracy w Penrith zagrożonych z powodu zmian w Domino's Pizza!

Ponad 60 miejsc pracy jest zagrożonych likwidacją w Penrith po tym, jak Domino’s Pizza ogłosił plany redukcji zatrudnienia w swoim lokalnym oddziale jesienią tego roku i całkowitego zamknięcia w przyszłym roku, kiedy przeniesie swoją działalność do Warrington!

Firma planuje ograniczyć swoją działalność w Penrith do zaledwie jednej zmiany od września, co doprowadziłoby tego lata do redukcji miejsc pracy. Po zamknięciu fabryki w marcu konieczne będą dalsze zwolnienia.

Zakład w Penrith, który został otwarty w 2002 r., był główną częścią łańcucha logistycznego firmy na północy. Pracownicy są zaangażowani w produkcję baz ciasta dla różnych franczyzobiorców Domino.

Rzecznika Domino’s Pizza powiedziała:

„Niedawno podjęliśmy trudną decyzję o rozpoczęciu konsultacji z naszymi kolegami z ODDZIAŁU Penrith, proponując ograniczenie działalności od września, potencjalnie zamykając zakład w marcu 2019 roku.

„Zmiany te są częścią krajowego programu rozwoju naszej działalności produkcyjnej i dystrybucyjnej, który ma na celu wspieranie rozwoju działalności Domino.

„Naszym priorytetem podczas konsultacji będą nasi koledzy z Penrith i będziemy nadal robić wszystko, co w naszej mocy, aby wspierać ich w tym trudnym okresie”.