200 pasażerów podróżujących z ITAKĄ utknęło na lotnisku w Warnie

200 pasażerów podróżujących z ITAKĄ utknęło na lotnisku w Warnie

Ok. 200 pasażerów, którzy wykupili wycieczki w biurze podróży ITAKA, koczuje na lotnisku w Warnie. – Samolot miał odlecieć we wtorek ok. 21.50. Z niewiadomych przyczyn okazało się, że samolotu nie ma – mówi portalowi tvp.info jedna z uczestniczek wycieczki.

– Samolot czeskiego przewoźnika Travel Service miał odlecieć we wtorek ok. 21.50. Z niewiadomych przyczyn okazało się, że samolotu nie ma – mówi portalowi tvp.info jedna z uczestniczek wycieczki zorganizowanej przez biuro podróży ITAKA.

– Na lotnisku znajduje się ok. 200 osób, z czego 40 to dzieci. Główna infolinia ITAK-i przestała odbierać od nas telefony. Rezydenci natomiast stwierdzili, że to nie ich problem, ponieważ jesteśmy już po odprawie i przeszliśmy bramki – dodaje.

Pasażerowie ok. 2 w nocy zostali wpuszczeni do autobusu, który miał ich zawieźć do samolotu. Okazało się jednak, że maszyna, do której zostali skierowani podróżni, nie jest w stanie ich przyjąć, ponieważ trwa rozładunek bagaży z wcześniejszego lotu oraz tankowanie.

Podróżujący zostali cofnięci na lotnisko, gdzie dowiedzieli się, że powinni wracać do hotelu, bo ich bilety zostały już skasowane. Pracownicy lotniska chcą ich odesłać do hotelu bez gwarancji odlotu.

Według informacji uzyskanych od osób „koczujących” na lotnisku infolinia ITAK-i nie jest zainteresowana ich losem.

Redakcji portalu tvp.info udało się skontaktować z biurem podróży. Przed godziną 11 zespół prasowy ITAKI wystosował oficjalny komunikat o treści: „Opóźnienie wylotu z Warny do Katowic jest konsekwencją wczorajszego opóźnienia przelotu z Wrocławia do Burgas, spowodowanego złymi warunkami atmosferycznymi, z uwagi na które samolot został przekierowany do Warny. Po poprawie pogody samolot poleciał z Warny do Burgas. W związku z tym zaburzona została siatka dalszych przelotów maszyny. Start samolotu z Warny do Katowic planowany jest na godzinę 22:25 czasu lokalnego. Przewoźnik znalazł hotele w VAR, do których Klienci zostaną przewiezieni. Klienci otrzymali 2x świadczenia na lotnisku w Warnie”.