200 nowych miejsc pracy w Cavaghan i Gray w Carlisle dzięki kontraktowi Marks & Spencer.

200 nowych miejsc pracy w Cavaghan i Gray w Carlisle dzięki kontraktowi Marks & Spencer.

Jedna z najbardziej znanych fabryk w Carlisle ogłosiła ogromny wzrost zatrudnienia w mieście po uzyskaniu nowych kontraktów z Marks & Spencer.

2 Sisters Food Group, która prowadzi Cavaghan i Gray, twierdzi, że umowa wymaga 7 milionów funtów na rozbudowę fabryki w Brunel Way i stworzy 200 nowych miejsc pracy.

Carlisle, poseł John Stevenson powiedział, że rozwój jest niezwykle ważny dla miasta.

Fabryka przejęła Gastropub i linie rybne M & S’s.

William Duncanson, dyrektor fabryki, powiedział: „Jesteśmy niezwykle dumni, że od wielu lat ściśle współpracujemy z M & S i że zaufało na wytwarzanie jeszcze bardziej ekscytujących produktów spożywczych.

„Jesteśmy dumni z dostarczania i tworzenia wysokiej jakości produktów.

„Zespół tutaj w Cavaghan i Gray jest niezwykle pracowity, a ta inwestycja pozwoli nam nadal robić to, co kochamy, produkując smaczne, wysokiej jakości jedzenie, które klienci lubią”.

Stevenson powiedział: „To absolutnie fantastyczna wiadomość dla Carlisle’a.

„Stworzenie 200 miejsc pracy dla miasta naszej wielkości jest niezwykle ważne i musi być bardzo mile widziane.

„Inwestycja warta 7 milionów funtów w naszym mieście pokazuje, że firmy mają zaufanie do Carlisle i rośnie zaufanie do ekonomicznego sukcesu naszego miasta, o czym świadczą te inwestycje i inne inwestycje, które są realizowane.

„Musimy stale dbać o to, aby ludzie zdawali sobie sprawę, jak dobry jest Carlisle.”

2 Sisters Food Group otrzymały zgodę na budowę 900 metrów kwadratowych przedłużenia do swojej fabryki w Durranhill Industrial Estate.

Ten jednopiętrowy budynek, wypełnienie pomiędzy dwoma istniejącymi budynkami, pomieści dodatkową przestrzeń produkcyjną i magazynowanie, określają plany.

Nowe rozszerzenie chłodni o wymiarach 195 m kw. zostanie zbudowane na południowej elewacji obecnego budynku.