10 lat minęło...

10 lat minęło...

Drodzy czytelnicy.

Minęło już 10 lat od czasu kiedy powstał pierwszy i oficjalny serwis polonijny cumbria.pl.  Nazywam się Jarosław Jakubiak i jestem założycielem i pomysłodawcą tej strony. Na wstępie chciałbym wszystkim podziękować, że byliście z nami przez te ostatnie lata. W 2008 roku strona cumbria.pl powstała z prostego powodu. Przyjechałem w 2005 roku do Wielkiej Brytanii i nie znalazłem tu żadnego oficjalnego kanału informacji czy czegokolwiek aby móc przesyłać jakiekolwiek informacje bo w sumie w tamtym czasie Polacy, którzy zdecydowali się przyjechać do UK przecierali szlaki i poznawali ten kraj, jego obyczaje i tradycje oraz prawo i ogólnie jak się w tym kraju żyje i mieszka.

Zacząłem od otwarcia forum dyskusyjnego aby umożliwić jakiś przepływ wiadomości. Po jakimś czasie forum nie wystarczało i zdecydowałem się otworzyć stronę, która była i jest dla Polonii i o Polonii. Co ciekawe rodziny osób, które zdecydowały się tu zamieszkać z Polski dość często zaglądali aby dowiedzieć się coś więcej tuż przed przyjazdem czy nawet podpytać.

Dziś w dziesiątą rocznicę strona zostaje przemianowana na portal. Znaleźli się chętni do odświeżenia tej strony w nieco nowszy design oraz mamy ambasadorów, którzy będą w miarę możliwości pisać dla Was artykuły z lokalnymi informacjami. Mam nadzieję, że przypadnie Wam do gustu nowa odsłona i będziecie nas odwiedzać regularnie.

Na koniec chciałbym podkreślić, że utrzymuję misję informacyjną tej strony i jeśli ktoś z Was chciałby coś ciekawego nam przesłać do publikacji czy podzielić się czymś co może zainteresować inne osoby to zapraszam do kontaktu pod adresem: admin@cumbria.pl

Serdecznie pozdrawiam